Лацио изригна и прати Парма в Серия "Б" (видео)

Отборът на Лацио се върна към победите след разгромното 4:0 над Парма на "Олимпико". Момчетата на Стефано Пиоли, които прекъснаха хубавата си серия от осем поредни победи със загуба от Ювентус и равенство с Киево преди няколко дни, си го изкараха на тима, воден от Роберто Донадони.

Лациалите избухнаха с три гола до 16-ата минута след попадение на Марко Пароло (10), Мирослав Клозе (13) и Антонио Кандрева (16).

Първият се завърна след контузия и откри със страхотен гол от около 30 метра. Попадението във вратата на бившия му тим бе под №8 за сезона. Три минути след това Клозе бе най-съобразителен в наказателното поле и направи 2:0 със своя 12-и гол за сезона. Публиката беше още на крака, когато Кандрева гарантира победата още в 16-ата минута. Италианският национал остана очи в очи с Миранте и също вкара своя осми гол в кампанията. Последваха няколко положения за четвърти гол, а второто полувреме Парма удари горната греда с хубав изстрел на Анди Лила. Гол все пак падна в 81-ата минута и той отново беше във вратата на гостите, като този път точен бе Балде Кейта с първото си попадения за този сезон.

Така Лацио остана на второ място с актив от 62 точки. "Дуковете" останаха на 20-то място с 16 точки и вече официално изпаднаха във втора дивизия.