Рилски не издържа срещу Сигал и остана в подножието на върха

Рилски спортист остана в подножието на върха в ЕВРОХОЛД Балканска Лига и ще трябва да се задоволи със сребърните медали, след като отстъпи на Сигал (Прищина) у дома със 71:80 във втората финална среща. Тимът на Росен Барчовски пропусна да стане вторият български отбор с две титли в надпреварата след Левски.

Преди седмица Рилецо загуби гостуването си в косовската столица със 72:74, а днес се държа равностойно през първата половина на двубоя, но през втората тотално се срина о отстъпи на косовския отбор, воден от македонския треньор Марян Илиевски.

Подкрепяни от пълните трибуни на “Арена Самоков”, домакините започнаха отлично, след като Тони Гуджино реализира три от първите си четири опита от тройката, а нов успешен опит от дистанция, този път на Златин Георгиев увеличи серията на Рилски до 16:6 след само четири минути игра. Гостите от Прищина се съвзеха и лека-полека намалиха изоставането си, но след една част българите все още бяха напред - 26:22.

Сигал стартира втората четвърт ударно и бързо поведе в резултата с 28:32 след серия от 10-2 в първите 120 секунди на този период. Рилецо се съвзе от първоначалния шок и отговори със свои добри минути, след които отново поведе в резултата с 36:32, преди Сигал да отвърне с две бързи тройки на Хълс и Мавунга и съответно 36:38 минута преди почивката. В оставащите 60 секунди до края на полувремето и двата тима не сътвориха нищо, за да се оттеглят при този резултат - 36:38 след 20 минути баскетбол в Самоков.

Българският тим остана в ролята на догонващ и през цялата трета четвърт. Рилски на няколко пъти успяваше да се доближи до съперника, но косоварите се оттеглиха с отлична за тях преднина - 52:57 след 30 минути, благодарение на няколко отлични атаки на звездата си Дардан Бериша в края.

Разликата нарасна до 10 точки в полза на Сигал - 52:62 след само минута и половина игра в четвъртата част, а след това играчите на Илиевски задържаха лидерската позиция до самия край. Най-голямата преднина на деветкратните шампиони на Косово бе 17 точки, а в крайна сметка Рилски загуби със 71:80.

Тони Гуджино вкара 25 точки и остана на крачка от "дабъл-дабъл" с 9 борби. Върнън Тейлър добави 15 точки, а Златин Георгиев - 11.

За Сигал Джордан Хълс реализира 22, докато Джулиън Мавунга се включи отлично от пейката с 16.

РИЛСКИ СПОРТИСТ  - СИГАЛ (ПРИЩИНА) 71:80 (26:22, 10:16, 16:19, 19:23)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Йордан Бозов 8, Върнън Тейлър 15, Златин Георгиев 11, Антъни Гуджино 25, Жарко Ракочевич (Джулиън Норфлийт 2, Тодор Тодоров 4, Симеон Илиев)

СИГАЛ (ПРИЩИНА): Дардан Бериша 12, Джордан Хълс 22, Едмонд Аземи, Боян Трайковски 8, Един Бавчич 12 (Джулиън Мавунга 16, Джулиъс Коулс 10, Демонтез Стит)