Хъл Сити отказа Ливърпул от Топ 4 (видео)

Отборът на Хъл Сити победи с 1:0 като домакин Ливърпул в отложен мач от 33-ия кръг на английската Висша лига и направи важна крачка към оставане в елита. Попадението реализира Майкъл Доусън в 37-ата минута. Ливърпул пък съвсем се отдалечи от място в Топ 4 и четири кръга преди края на шампионата заема пета позиция в класирането с 58 точки, 7 по-малко от четвъртия Манчестър Юнайтед. Лидер и почти сигурен шампион е Челси със 77, пред Манчестър Сити и Арсенал, които са с по 67, но лондончани имат и мач по-малко. Хъл Сити е 15-и с 34 точки. "Тигрите" могат да дишат малко по-спокойно, тъй като от зоната на изпадащите вече ги делят 4 точки към момента.

В 7-ата минута вратарят на "червените" Симон Миньоле спаси по блестящ начин удар с глава на Даме Н'Дойе, а в 20-ата Филипе Коутиньо бе близо до това да изведе Ливърпул напред в резултата, но стражът Стийв Харпър се намеси решаващо и не позволи на бразилеца да вкара гол. В 25-ата минута Марио Балотели реши да пробва нещо нестандартно и пробва да изненада Харпър с удар с пета, но стражът на "тигрите" бе на мястото си. Две минути по-късно пък домакините бяха съвсем близо до гол във вратата на Миньоле, но белгийският страж направи страхотно двойно спасяване, а след това Глен Джонсън изби топката от голлинията.

В 37-ата минута защитникът Майкъл Доусън изпрати топката във вратата на Ливърпул с глава след центриране на Том Хъдълстоун. При подаването на Хъдълстоун трима играчи на Хъл бяха в засада, но Доусън не бе сред тях.

Ливърпул можеше да изравни резултата само 3 минути след получения гол, но Джордан Хендерсън направи сериозен пропуск. Халфът бе оставен сам от бранителите на домакините в много удобна позиция пред вратата на Хъл след пас отдясно на Джордън Айб, но не успя да насочи топката достатъчно добре и Харпър спаси.

Буквално секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме футболистите на Брендън Роджърс пропиляха още един отличен шанс за изравняване на резултата. Този път Глен Джонсън проби отляво, достигна до вратата на домакините и пусна топката по земя към връхлитащите Марио Балотели и Хендерсън, но и италианският нападател, и полузащитникът се разминаха с нея.

В 63-ата минута Хендерсън бе близо до изравнителен гол, но изстрелът му от въздуха бе спасен от блестящия тази вечер Харпър. В 75-ата минута пък защитникът на Хъл Джеймс Честър едва не направи резултата 2:0, но ударът му с глава бе блокиран от Мартин Шкъртел.

До края на срещата футболистите на Брендън Роджърс не направиха нищо по-съществено в атака и не успяха да измъкнат дори точка от гостуването си на "Кей Си Стейдиъм".