Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Газпром с Алексиев и Тодоров и Газпром остана без медал в Русия след драматично 2:3 от Динамо (Москва)

Волейболните национал Тодор Алексиев и Теодор Тодоров и техният Газпром-Югра (Сургут) завършиха на 4-то място в руската Суперлига. Алексиев, Тодоров и съотборниците им остъпиха много драматично вкъщи на гранда Динамо (Москва) с 2:3 (25:22, 21:25, 25:19, 14:25, 12:15) във втори мач от плейофа за бронзовите медали, игран този следобед.

По този начин волейболистите на Газпром загубиха плейофната серия с 0-2 победи и останаха 4-ти в крайното класиране. Въпреки това, Алексиев, Тодоров и компания се класираха за първи път в историята си за европейските клубни турнир и през следващия сезон ще играят във втория по сила - за Купата на CEV. От друга страна московчани освен бронза спечелиха и място за Шампионската лига през следващата година.

Теодор Тодоров игра цял мач за Газпром, докато Тодор Алексиев се появи за малко като резерва в първия и четвъртия гейм. Българският център завърши с едва 3 точки (1 блок и 33% ефективност в атака), а Алексиев се отчете с една единствена точка от атака. Над всички за домакините от Сургут за пореден път бе Константин Бакун със страхотните 33 точки (2 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Динамо руският национал Денис Бирюков заби 26 точки (3 блока, 72% ефективност в атака, 60% позитивно и 40% перфектно посрещане) за победата.

ГАЗПРОМ-ЮРГА (СУРГУТ) - ДИНАМО (МОСКВА) 2:3 (25:22, 21:25, 25:19, 14:25, 12:15)
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Сергей Антипкин 3, Константин Бакун 33, Дмитрий Красиков 9, Алексей Родичев 5, ТЕОДОР ТОДОРОВ 3, Руслан Ханипов 8 - Алексей Кабешов-либеро (Денис Шипотко 1, Александър Чефранов 2, Алексей Бабешин, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 1, Сергей Снегирев-либеро)
Старши-треньор: Рафаел Хабибулин
ДИНАМО: Сергей Гранкин 4, Павел Круглов 10, Александър Маркин 8, Денис Бирюков 26, Максуъл Холт 10, Дмитрий Щербинин 6 - Александър Обмочаев-либеро (Павел Панков 1, Иван Зайцев 13, Юрий Бережко 4, Игор Филипов 1)
Старши-треньор: Юрий Маричев.