Любимец на Гарсия подари на Рома първия финал срещу Лацио

Отборът на Рома победи с 1:0 Лацио в първия финал за Купата на Италия на ниво – Примавера. Пред около 5000 тифози по трибуните на “Олимпико” единственото попадение реализира Даниеле Верде. Младият нападател е един от любимците на Руди Гарсия, който вече заложи на него в седем срещи от Серия “А”, а той няма още гол, но има две асистенции.

Роденият в Неапол нападател се разписа в 71-ата минута, когато първи изпълни дузпа. Топката бе избита от стража на “орлите” Гуериери, но при добавката Верде бе най-бърз и прати топката в мрежата. След това отиде да отпразнува попадението си пред “Курва Суд”.

Наставникът на “небесносините” Симоне Индзаги се ядоса на своите играчи в защита, след като проспаха ситуацията и след спасяването на своя вратар позволиха нападателят да стигне преди тях до топката и да я прати в мрежата. До този момент Лацио играеше по-добре. В последната минута поради засада бе отменен гол на лациалите.

След срещата бащата на Даниеле Де Роси, който дълги години вече е треньор на Примавера на Рома, отпразнува победата пред сектора с тифози на “джалорисите”. Срещата-реванш е на 1-и май отново на “Олимпико”.