Дортмунд загря за Байерн и Купата с лек успех у дома (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава да набира скорост и записа втора поредна победа в Бундеслигата, като този път жертвата бе Айнтрахт Франкфурт, а резултатът - 2:0. Трибуните бяха изпълнени до краен предел с 80 667 запалянковци, които видяха попаденията на Обамеянг (24) и Кагава (32) в едно от последните домакинства с Юрген Клоп начело. Феновете ще се сбогуват официално с ексцентричния и емоционален треньор на 23 май, когато любимците им приемат Вердер (Бремен).

Двубоят се яви и генерална репетиция за предстоящата полуфинална среща с Байерн (Мюнхен) от турнира за Купата на Германия, която ще се играе във вторник на “Алианц Арена”. Освен това днешната победа доближи домакините до класиране Лига Европа.

За втори пореден мач възпитаниците на Клоп не допуснаха попадение във вратата си, но с разликата че в предишните 90 "сухи" минути под рамката бе Роман Вайденфелер, който днес имаше проблеми с гърба и бе заменен от Митчъл Ленгерак.

И двата тима не предложиха особено качествена продукция през първите 15 минути, като опитите на Борусия да застрашат противниковата врата идваха главно чрез центрирания. Домакините продължиха да бъдат по-активни и това даде резултат, като след поредния опит за пращане на висока топка в наказателното поле, тя бе спряна с ръка от Сони Кител, а съдията не се поколеба да посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби Пиер-Емерик Обамеянг, който показа завидно самочувствие и хладнокръвие и реализира в стил “Паненка” - 1:0 за Борусия след 24 изиграни минути.

“Жълто-черните” не спряха дотук и осем минути по-късно направиха перфектна контраатака, която завърши с центриране на Обамеянг от десния фланг, а за Шинджи Кагава остана по-лесната задача. Японецът прати топката в мрежата в 32-ата минута за 2:0.

До почивката на “Сигнал Идуна Парк” не се случи нещо особено интересно от чисто футболна гледна точка, а единственото запомнящо се бе спречкване между Хенрих Мхитарян и Карлос Самбрано, завършило с жълти картони за двамата. След едно полувреме Борусия се оттегли с аванс от 2:0.

Второто полувреме стартира с натиск на гостите от Франкфурт, но те бързо сдадоха инициативата и Борусия се настани трайно в тяхната половина, като футболистите на Дортмунд изпуснаха няколко чисти ситуации, а Обамеянг отново имаше претенции за дузпа малко преди 60-ата минута, но такава не бе отсъдена.

Десният бек на домакините в днешния двубой Ерик Дурм сътвори една от най-интересните ситуации след подновяването на играта, елиминирайки двама играчи на Айнтрахт с отличен индивидуален пробив, но след това стреля право в ръцете на Кевин Трап.

22 минути преди края на редовното време в игра се появи голямата звезда на Дортмунд Марко Ройс, който започна на пейката, след като в последно време бе измъчван от травма на адукторите.

Айнтрахт се опитваше да атакува, но така и не успя да намери правилния път към вратата на Ленгерак, докато за Борусия добри възможности се откриха пред Мхитарян и заменилия го три минути преди края Чиро Имобиле, но и те не успяха да се разпишат след удари от далечна дистанция.