Защитник на Майнц препарира Шалке с два гола за три минути (видео)

Отборът на Майнц 05 вече може да се чувства спокоен за оцеляването си в Бундеслигата, след като в първа среща от 30-ия кръг записа много важна победа срещу Шалке 04. Футболистите на старши треньора Мартин Шмид се наложиха с 2:0, а в герой за тима се превърна централният защитник Щефан Бел, който отбеляза и двете попадения. Бранителят откри резултата в 28-ата минута, а само три по-късно отново се оказа на точното място в наказателното поле и простреля стража на "кралскосините" Ралф Феерман.

Мачът се разви зле за Шалке от самото начало. В 13-ата минута Марко Хьогер се контузи и бе заменен от Денис Аого. Четвърт час по-късно защитниците Сеад Коласинац и Матия Настасич действаха колебливо и позволиха на топката да попадне в краката на Бел, а той от няколко метра опъна мрежата. Не след дълго снажният Бел надскочи Жоел Матип и с глава вкара втория си гол, увеличавайки преднината на Майнц.

След почивката в играта на гостите се забеляза съживяване, за което помогнаха и смените на Роберто Ди Матео. Въпреки това, в 71-ата минута резултатът можеше да стане класически, но гредата спаси Феерман след шут на Коо Жа-Чеол. В 78-ата минута Йоханес Гайс също уцели гредата, а в самия край на двубоя това направи и халфът на Шалке Юлиан Дракслер.

Успехът позволи на майнц да събере 37 точки, с които заема 8-о място в класирането. Шалке е на шеста позиция с 42, колкото има и Аугсбург.