Марица победи ЦСКА в София и се класира на финала на първенството

Марица (Пловдив) се класира за финала на Националната волейболна лига за жени. Във втория мач от полуфиналната си серия вицешампионките отново надиграха ЦСКА (София), този път като гости с 3:1 (23:25, 25:15, 25:17, 25:19) и спечелиха полуфиналния плейоф с 2:0 победи. Съперникът на носителките на Купа България в битките за златото от шампионата може да стане ясен още утре, когато в Града на розите ще се изиграе вторият мач от другата полуфинална серия.

В нея настоящите шампионки на България от Левски (София) водят с 1:0 победи срещу отбора на Казанлък Волей (Казанлък). На два пъти по време на първия гейм в зала "Васил Симов" в столицата отборът на Марица успяваше да натрупа доста солиден аванс в резултата, но и двата пъти не успя да го задържи. Въпреки че водеше с 19:13, пловдивският тим допусна изравняване при 23:23. Следващите две точки също бяха за домакините, които взеха частта с 25:23. Жълтите обаче си взеха поуката от този развой. Във втория гейм те бързо дръпнаха напред, но този път не позволиха на софиянки да се върнат в играта, спечелвайки частта с категоричното 25:15.

Момичетата на Иван Петков продължиха с превеса си в началото на третия гейм, макар и не толкова осезаемо колкото във втория. Между двете технически прекъсвания ЦСКА дори успя да излезе с точка напред, но последва дълга серия от безответни точки за гостенките, която този път предреши гейма и те го затвориха при 25:17. И в четвъртата част надмощието бе за Марица.

Вицешампионките продължиха изключително силната си игра на блокада от първия и третия гейм и това им помогна да затворят четвъртия при 25:19, а с това и мача при 3:1. Топреализатор на двубоя стана Силвана Чаушева с 21 точки за победителките. Центърът Милена Димова добави 17 точки, цели 8 от които от блокада. Най-резултатна за ЦСКА стана Силвия Кьосева с 13 точки. Финалната серия също ще се играе във формат до две победи, като мачовете са насрочени за 2, 5 и евентуално 8 май.