Днипро срази Брюж в края за исторически полуфинал (видео)

Отборът на Днипро (Днепропетровск) се класира на исторически полуфинал в Лига Европа. Тимът достига тази фаза от турнир в Европа за пръв път в историята си. Украинците спечелиха реванша от четвъртфинала срещу Брюж с минималното 1:0 и след нулевото реми в първия мач, този успех им гарантира продължаване напред. Единственият гол в мача реализира Йевхен Шахов в 82-ата минута и така донесе огромна радост на феновете на своя тим.

Първото полувреме и двата тима действаха предпазливо. Все пак Днипро бе отборът, който повече търсеше гола, докато играчите на Брюж така и не отправиха нито един удар към вратата на Денис Бойко. За украинците пък най-добрите шансове се откриха пред Коноплянка и Селезньов, които обаче не успяха да се възползват достатъчно добре от тях.

Още в началото на втората част Днипро имаше прекрасна възможност за откриване на резултата, като Ротан даде прекрасен пас за Коноплянка, който обаче не успя да порази вратата от чудесна позиция. След това в 58-ата минута домакините успяха да пратят кълбото в мрежата, но попадението на Селезньов не бе зачетено заради засада.

В края на мача играчите на Брюж изнесоха играта в по-предни позиции, но това им изигра лоша шега. В 82-ата минута Днипро организира чудесна контраатака, Ротан пусна извеждащ пас за Шахов, който финтира защитник и хладнокръвно прати кълбото в мрежата за 1:0. Това се оказа и победният гол за Днипро, който класира тима напред в турнира.

Днипро - Брюж 1:0 (0:0 в първата среща)