След куп пропуски Фиорентина изстрада победата срещу десет от Динамо (видео)

Отборът на Фиорентина се класира на 1/2-финал в Лига Европа, след като спечели реванша срещу Динамо (Киев) с изстрадана победа с 2:0 на своя "Артемио Франки". Първият мач в Украйна завърши 1:1 и така с общ резултат 3:1 "виолетовите" отстраниха своя съперник. Те обаче трябваше да спечелят срещата много по-убедително, тъй като направиха куп пропуски пред вратата на гостите, които играха с човек по-малко от 40-ата минута, когато Джърмейн Ленс получи червен картон.  Марио Гомес отбеляза първото попадение в 43-ата минута, но тимът му трябваше да трепери до края, за да триумфира след втория гол на Хуан Мануел Варгас в добавеното време на мача.

Макар Динамо повече да се нуждаеше от гол, Фиорентина бе отборът, който стартира срещата с масиран натиск. Домакините обаче направиха и куп пропуски пред вратата на Шовковски.

Още във 2-ата минута Гомес се размина с топката на сантиметри от голлинията. След това в 5-ата минута той се възползва от грешка на Шовковски и отбеляза, но бе в засада и попадението не бе зачетено. След това в 9-ата минута и Мохамед Салах имаше добра възможност, но този път вратарят реагира добре, а в следващата минута Маркос Алонсо нацели гредата. В 11-ата минута и Борха Валеро отправи опасен удар и след рикошет кълбото се търкулна опасно до гредата. В 22-ата минута пък отново Гомес добре се освободи в пеналта, но ударът му бе спасен от Шовковски.

Динамо стигна до първата си добра възможност в мача едва в 28-ата минута, когато Андрий Ярмоленко опита далечен удар, но без особен успех. Ситуацията за гостите обаче стана доста неприятна в 40-ата минута, когато Джърмейн Ленс получи втори жълт и червен картон за симулация, макар това да бе донякъде спорно решение на съдията.

С човек повече на терена Фиорентина бързо се възползва от предимството си и в 43-ата минута резултатът най-накрая бе открит. Гомес получи чудесен пас в наказателното поле и малко нескопосано успя все пак да насочи кълбото зад голлинията за 1:0.

Второто полувреме продължи в същия дух и още в 49-ата минута Салах бе близо до втори гол, но ударът му се отби от гредата. След това в 58-ата минута Матиас Фернандес отправи истински снаряд, но отново топката мина покрай вратата. В 66-ата минута Хоакин бе намерен в наказателното поле, но се засуети и в крайна сметка ударът му бе покрай вратата. В 82-ата минута пък отново Маркос Алонсо имаше шанс да обстрелва вратата на гостите, но без особен успех.

В 85-ата минута обаче Динамо можеше да поднесе доста неприятна изненада на своя съперник като Рибалка отправи страхотен удар и само блестящата намеса на Нето запази резултата непроменен. Минута след това Ярмоленко нахлу в наказателното поле и опита центриране, което затрудни защитник на Фиорентина, който за малко да си отбележи автогол. При последвалия корнер пък играч на Динамо не успя да засече от близо.

До края украинският тим продължи да търси изравнителния гол и създаде доста главоболия на защитата на домакините, но в добавеното време Фиорентина организира чудесна контраатака и Хуан Мануел Варгас реши всичко в мача, вкарвайки за крайното 2:0.

Фиорентина - Динамо Киев 2:0 (1:1 в първата среща)
1:0 Гомес (43)