Радванска отпадна в първия кръг в Щутгарт, тежка загуба за Лизицки

Поставената под номер 7 Агниешка Радванска загуби в два сета от италианката Сара Ерани и отпадна още в първия кръг на турнира на клей в Щутгарт. Полякинята отстъпи с 6:7(8), 4:6 в среща, в която зрителите станаха свидетели на 17 пробива в 22 гейма, а нито една от тенисистките не успя да спечели дори половината си точки от свои подавания.

В същото време много тежка загуба претърпя финалистката от "Уимбълдън" за 2013 година Забине Лизицки, която не успя да спечели нито един гейм и отстъпи с 0:6, 0:6 пред казахстанската тенисистка Зарина Диас.

За втория кръг се класираха представителката на домакините Анжелик Кербер, която победи Алекса Глач (САЩ) с 6:2, 7:5 и швейцарката Белинда Бенчич, наложила се над участващата с "уайлд кард" Юлия Гьоргес с 3:6, 6:3, 7:5.

Поставената под номер две Симона Халеп (Румъния) пък загуби първия сет, но направи обрат срещу испанката Гарбине Мугуруса и продължава към третия кръг с 3:6, 6:1, 6:3 след 1 час и 48 минути игра.