Левски взе дербито, ЦСКА продължава черната си серия (видео)

Отборът на Левски победи ЦСКА с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" в мач от четвъртия кръг на първата шестица при дублиращите състави. Голмайсторът на тима Илия Димитров бе точен с глава в продължението на първата част, след като Никола Георгиев проби през двама защитници след късо изпълнение на корнер и хубаво центрира към деветката на "сините".

Голът на Димитров, като че ли пречупи "червените". Преди това цялата първа част гостите водени от Иван Атанасов стояха по-добре на терена, като на два пъти и гредите спасиха Николай Кръстев. Може би най-добрият играч на "червените" Никола Тодоров удари и двете греди с глава. Първата още в 3-ата минута, а втора в 25-ата минута. В 40-ата минута "армейците" имаха претенции за дузпа, но според Волен Чинков нарушение в наказателното поле нямаше. Буквално в последните секунди на първата част Димитров даде преднина на "сините" със своя 14-и гол за сезона.

През втората част момчетата на Георги Тодоров бяха категорично по-добрият състав, като пропуснаха на няколко пъти да удвоят резултата. Халфът на "сините" Мартин Сандов в 72-ата минута пък преодоля двама бранители, след което стреля силно, но топката се отби в горната греда на Николай Петров.

Нов гол до края не падна и Левски спечели първото си дерби този сезон от третия опит. През редовния сезон първата среща на "Герена" завърши 1:1, а при своето домакинство "червените" победиха с 2:0.

Левски се върна на трето място в класирането след този успех с актив от 42 точки, докато ЦСКА продължава черната си серия от плейофите. "Армейците" записаха четвърто поредно поражение след 0:5 от Берое, 0:1 от Лудогорец и 1:2 от Ботев (Пловдив) и заемат последното шесто място с 32 точки.
В дербито между лидерите Литекс надви с 1:0 Лудогорец и вече е с актив от 57 точки, докато "орлите" имат 51.Берое пък победи "канарчетата" в дербито на Тракия и двата тима делят четвърто и пето място с 40 точки.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1:0

1:0 Илия Димитров (45+1)

ЛЕВСКИ: 24. Николай Кръстев, 2. Николай Николаев, 2. Деян Иванов, 3. Даниел Андреев, 5. Димитър Буров, 7. Мартин Сандов, 8. Стефан Аличков, 6. Никола Георгиев, 10. Сами Ел Джамал, 9. Илия Димитров, 19. Александър Димитров
Резерви: 1. Станислав Димитров, 4. Илиян Попов, 14. Кристиян Петков, 20 Ангел Максимов, 15- Георги Йомов, 16. Велимир Ппчев, 11. Валентин Добревски
Треньор: Георги Тодоров

ЦСКА: 1.Николай Петров, 27. Асен Бойчев, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Кристиян Кръстанов, 7. Антонио Тилев, 3. Юлиян Чанаев, 6. Иво Исаев, 13. Мартин Нинов, 10. Сава Савов, 9. Александър Аспарухов, 22. Никола Тодоров
Резерви: 21. Слави Петров, 80. Марин Петров, 5. Борис Ангелов, 26. Айкут Рамадан, 8. Марио Йорданов, 16. Иван Иванов, 18. Ирен Маринов
Треньор: Иван Атанасов