Спортният талант на "Еврофутбол" Марая Любенова с бронз в Белград

Двама от Спортните таланти на "Еврофутбол" с имена на поп звезди и амбиция да побеждават заеха отлични позиции в международни състезания през изминалите почивни дни. Марая Любенова прибра бронза и овациите на публиката на Международния турнир по джудо, който се проведе в Белград, Сърбия. 15-годишната състезателка на Спортен клуб "Илинден" – София, спечели третото място в категория до 52 кг, побеждавайки категорично своите опонентки с чиста победа ипон. Единствената й загуба бе от шампионката в категорията - представителка на клуба домакин. В надпреварата участваха над 400 състезатели, разпределени в три възрастови групи. Състезаваха се отбори от Сърбия, Хърватия, Унгария, България, Черна гора и Македония.

Майкъл Иванов стана 25-и в четвъртия кръг на Световния шампионат по мотокрос, който се проведе в Трентино, Италия, в клас МХ2. Това бе и дебют за 17-годишния столичанин.

От вчера стартира и гласуването на "Спортен талант на публиката" в сайта на "Еврофутбол". Компанията вече финансира 25 млади състезатели на възраст до 25 години. Всеки може да даде своя вот тук.

Медийни партньори на програма "Спортни таланти" са вестниците Стандарт, Еврофутбол и Марица, агенциите Крос и БГНЕС, сайтовете: sportal.bg, Viasport, bgathletic.com, dir.bg, actualno.com, sportline.bg, ngobg.info, winner.bg, chuime.bg, телевизиите ТВ7, News7 и Канал3, както и радиата Дарик, БНР, N-JOY, bTV и Z-Rock.