Метъла пада пред Пеле и Бекенбауер

Бившият голмайстор на "А" група Георги Христов-Метъла игра пред легендите на световния футбол Пеле и Франц Бекенбауер. Двамата бяха специални гости на бившия си клуб Ню Йорк Космос за първия му домакински мач от Северноамериканската футболна лига. Той се падна точно срещу Тампа Бей Раудис, където през последните години се подвизава Георги Христов, който у нас игра за Ботев и Левски. В Космос доскоро рита и бившият играч на Етър Стефан Димитров, но той бе освободен малко преди края на предишния сезон.

Пеле и Бекенбауер дори бяха качени на покрива на "Емпайър Стейт Билдинг" по време на тържеството на бившия им тим. Сградата бе озарена в зелено в чест на Космос.

Заради присъствието на легендите, които играха в Голямата ябълка през 80-те години на миналия век, бе поставен и клубен рекорд по зрители. 12 550 човека си купиха билети за срещата, което било невиждано до този момент в новата история на отбора. Пеле и Бекенбауер обаче събираха над 70 000 средно на мач, когато бяха на терена.

Георги Христов бе титуляр, но неговият отбор падна с 0:2. Българинът бе най-добър от гостите. Той изпусна и най-чистото им положение, като не успя да преодолее Джими Мауер. През второто полувреме българинът, който играе като атакуващ халф в Тампа Бей, получи жълт картон.

Публиката в Ню Йорк видя за първи път и испанската легенда Раул, който през този сезон подсили Космос. Бившият нападател на Реал Мадрид бе сменен в допълнителното време на мача, за да бъде аплодиран от публиката.

Другата испанска звезда на тима - Маркос Сена, откри резултата от дузпа още в 11-ата минута. През втората част Сена изведе добре Валтер Рестепо и той сложи топката на крака на Лео Фернандес за 2:0.

След изиграването на първите три кръга от първенството Космос излезе начело в класирането със 7 точки. Тампа Бей остана с 4.