Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Титлата е мираж за ЦСКА! "Червените" треперят за Европа, след като Локо Сф превзе второто място на "Армията" (видео)

Трябва да стане истинско чудо ЦСКА да спечели шампионската титла. "Червените" загубиха с 0:1 от Локомотив (София) на собствения си стадион в мач от 4-ия кръг от плейофите на "А" група. Единственото попадение в срещата бе дело на юношата на "червените" Владислав Романов в 71-ата минута. Шест кръга преди края на първенството "червените" вече изостават на цели девет точки от лидера Лудогорец и е почти невъзможно да ги настигнат.

Днешният успех изстреля Локомотив на второто място, където до този момент бе ЦСКА. Тимът на Галин Иванов вече е застрашен за Европа, тъй като отборът на Литекс им диша във врата. В следващия кръг "оранжевите" приемат 31-кратния шампион.

ЦСКА седми пореден мач не успява да отбележи гол и не познава вкуса на победата.
ЦСКА - Локо (Сф) 0:1 Наставникът на ЦСКА Галин Иванов излезе с нова схема срещу Локомотив (София), в която двама юноши на червените започнаха като титуляри. Това са вратарят Анатоли Господинов и халфът Петър Витанов. В защита треньорът на армейците заложи на трима централни защитници в лицето на Апостол Попов, Пламен Крачунов и Александър Тунчев, а на двата бека се подвизаваха Венцислав Василев и Тончи Кукоч. Атаката на тима бе водена от Стефан Николич и Аурелиен Йоахим.

Двубоят стартира с опасност пред вратата на домакините. В 11-ата минута Емил Гъргоров засече топката от въздуха, която профуча на сантиметри от десния стълб на вратата на Анатоли Господинов.

В 20-ата минута ЦСКА направи сериозен пропуск. Стражът Божидар Митрев се намеси неубедитилно и изби центрирана отляво топка право в краката на Жуан Фелипе. Играчът на "червените" овладя добре, но ударът му бе нескопосан и премина над напречната греда.
ЦСКА - Локо (Сф) 0:0 В 27-ата минута "армейците" имаха претенции за извършено нарушение в наказателното поле от страна на Александър Бранеков срещу Стефан Николич, но реферът Вихрен Манев даде сигнал играта да продължи.

В следващите минути последваха два опита от страна на ЦСКА да превземе вратата на противника с изстрели отдалеч, но късметът не бе на страната на Фелипе и Аурелиан Йоахим.

Второто полувреме с нищо не се различаваше от първата част. Двата тима отново заложила на борбата и силовите изпълнения, и футболът остана на заден план. На фона на играта съвсем логично головите положения липсваха.
ЦСКА - Локо (Сф) 0:1 Въпреки това в 61-ата минута Тончи Кукоч можеше да изведе своя тим напред, ако се бе възползвал от подарък на стража Митрев, който сгреши при опита си да избие топката. Защитникът шутира без да се бави, но кълбото не навести опразнената от вратаря на гостите врата.

Така се стигна до 71-ата минута, когато Владислав Романов попари надеждите на "червения" тим.  Юношата на "армейците" отбеляза със силен удар с левия крак по диагонала. Крилото обаче не изрази радостта си от гола.

До края на срещата ЦСКА се опита да се върне в мача, но силите на възпитаниците на Галин Иванов не стигнаха за изравняване. Възможностите се изчерпаха с няколко удара отдалеч, които не затрудниха Божидар Митрев.

ЦСКА - ЛОКО СФ 0:1

0:1 Романов 71