Монако с Бербатов изпусна победата срещу Рен в края

Отборът на Монако пропусна възможността да дръпне на Олимпик Марсилия в борбата за третото място във френския шампионат, което дава прави на участие в Шампионската лига, след като изпусна победата при домакинството си на Рен в мач от 33-ия кръг на Лига 1 и срещата завърши 1:1. Монегаските водеха в резултата до 87-ата минута с гол на Бернардо Силва, но в края на мача резервата Хабиб Хабибу изравни за бретанците. Димитър Бербатов бе титуляр за домакините и бе сменен в средата на втората част.

Резултатът бе открит от Силва в 28-ата минута, след като Мешер му подари топката сам срещу вратаря Беноа Костил и бразилецът вкара за 1:0. Срещата вървеше към минимална победа за Монако, но три минути преди края гостите издебнаха своя момент, за да отмъкнат точката. Кямил Грошички бе оставен непокрит от защитата на Монако и намери Хабибу, който с глава израви.

Така Монако увеличи преднината си от четвъртия Олимпик Марсилия и вече е на две точки пред ОМ в битката за третото място. Победа днес обаче щеше да даде аванс от четири точки на монегаските. Бербатов и компания са с 59, което от своя страна е на шест, но и мач повече, от лидера Пари Сен Жермен.