Русия поведе с 2:0 в полуфиналния мач за "Фед Къп"

Русия поведе с 2:0 победи срещу гостуващия Германия в Сочи след първия ден от полуфиналната среща от "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени. В първия сингъл Светлана Кузнецова се справи с Юлия Гьоргес с 6:4, 6:4 след 104 минути игра и стана най-успешната руска състезателка в надпреварата. Кузнецова записа 27-и успех за националния тим и изпревари Елена Дементиева, Елена Лиховцева и Елена Макарова.

Анастасия Павлюченкова спечели втория мач поединично след обрат срещу Забине Лисицки с 4:6, 7:6(4), 6:3 след почти два часа и половина игра. Павлюченкова загуби първата част след късен пробив, а във втората пропиля сетбол при 5:4, за да загуби подаването си след две двойни грешки. Тя все пак спечели последвалия тайбрек със 7:4 точки, а в решаващия трети сет набързо дръпна с 4:0 и задържа преднината си.

Русия спечели четвъртата си "Фед Къп" през 2008 година, а за последно игра финал преди два сезона, когато загуби с 0:4 от Италия в Каляри. В другия полуфинал защитаващият титлата си Чехия води също с 2:0 победи след първия ден от домакинството си на Франция в Острава.