Арсенал стигна до финала, Рединг рухна в продълженията след груба грешка (видео)

Отборът на Арсенал, който защитава титлата си от турнира за Купата на Англия от миналия сезон, се класира на финала на турнира, побеждавайки с 2:1 след продължения тима на Рединг. И двата гола за отбора на Арсен Венгер отбеляза Алексис Санчес, който бе точен в 39-ата и 103-ата минута на мача. Гарат МакКлиъри бе изравнил резултата в 54-ата минута и така бе пратил мача в продължения, но в тях отборът му рухна, главно благодарение на груба грешка на вратаря си Адам Федеричи. Опитният страж пусна леко топката между ръцете и краката си при победния гол на Алексис Санчес и на практика по този начин изхвърли отбора си от надпреварата. Трябва да се отбележи, че на три пъти и гредите помагаха на Рединг в напечени ситуации.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Арсенал, които се хвърлиха да търсят ранен гол, но пропуски направиха Пер Мертезакер и Санти Касорла. Все пак чилийският нападател Алексис Санчес даде аванс на своя тим в полфиналния сблъсък с попадение в 39-ата минута на срещата. Техничарят се разписа след много красиво изпълнение, след като първо финтира защитник на тима от Чемпиъншип, а след това с удар по тревата прати топката във вратата на Адам Федеричи въпреки опита на стража да спре изстрела му. Преди това "артилерстите" имаха няколко чисти положения за гол, но Пер Мертезакер и Алексис Санчес не успяха да пратят топката във вратата на Рединг.

След почивката Рединг излезе преобразен на терена и успя да изравни само девет минути след подновяването на играта за втора част. Гарат МакКлиъри прати топката зад Войчех Шчесни, след като центриране на Павел Погребняк от самата аутлиния премина през краката на Гаел Клиши и изненада Шчесни за 1:1. Арсенал опита да вземе мача още в редовните 90 минути, но Аарън Рамзи прати топката в гредата от два метра, след като вече бе преодолял вратаря Федеричи.

Така се стигна до продължения, в които Рединг показа зъби, но Павел Погребняк пропусна поредното си положение на контраатака, макар да бе останал сам зад отбраната на Арсенал. Само минута по-късно отново Алексис Санчес даде аванс на Арсенал. Попадението на чилиеца в 103-ата минута падна с голяма помощ от страна на вратаря на "кралските поданици" Адам Федеричи, който пусна топката между ръцете и краката си, за да премине тя голлинията му. До края на мача "артилеристите" уцелиха още веднъж гредата, след като Оливие Жиру стреля в страничния стълб зад Федеричи.

РЕДИНГ - АРСЕНАЛ 1:2
0:1 - Алексис Санчес (39)
1:1 - Гарат МакКлиъри (54)
1:2 - Алексис Санчес (103)

РЕДИНГ: Адам Федеричи, Крис Гънтър, Майкъл Ектор, Алекс Пиърс, Джордан Обита, Дани Уилямс, Натаниел Чалоба (105- Саймън Кокс), Гарат МакКлиъри, Джейми Макий, Хал Робсън-Кану (89- Джем Караджан), Павел Погребняк

АРСЕНАЛ: Войчех Шчесни, Матийо Дебюши, Пер Мертезакер (63- Габриел Паулища), Лоран Косиелни, Киърън Гибс, Франсис Коклен (100- Тио Уолкот), Сантиаго Касорла, Аарън Рамзи, Месут Йозил, Алексис Санчес, Дани Уелбек (72- Оливие Жиру)

ЖЪЛТ КАРТОН: Чалоба (Рединг); Габриел (Арсенал)

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън