Мачът на Лазов в Букурещ прекратен

Мачът на Александър Лазов от първия кръг на квалификациите на турнира по тенис в румънската столица Букурещ беше прекратен заради дъжд. Националът на България за "Купа Дейвис" спечели първия сет срещу австралиеца Крис Гучоне с 6:4 след 31 минути, когато заваля и двубоят беше пренасрочен за утре. Лазов реализира единствения пробив в третия гейм, който се оказа достатъчен за успеха в първата част.

Той беше изключително стабилен при подаването си, като загуби само една точка от 16 точно пласирани първи сервиси и не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Най-добрият български тенисист Григор Димитров няма да защитава титлата си в Букурещ, след като реши да почива през следващата седмица. Той е поставен под номер 2 на турнира в Истанбул (Турция), който започва на 27 април.