Атлетико превзе "Риасор", Гризман не спира да бележи (видео)

Тимът на Атлетико Мадрид победи с 2:1 като гост Депортиво Ла Коруня в среща от 32-ия кръг на испанското първенство. Автор и на двете попадения за столичани на стадион "Риасор" стана Антоан Гризман през първото полувреме (5, 22). Ориол Риера пък бе точен за Депортиво в 78-ата минута.

Още в 5-ата минута "дюшекчиите" излязоха напред в резултата с много красив гол на Гризман. Френският нападател опъна противниковата мрежа с виртуозен удар от въздуха.

В 22-ата минута Хесус Гамес изпълни тъч, Сидней върна топката назад и тя попадна в Гризман, който бе на втората греда и със силен изстрел с левия крак реализира 20-я си гол за сезона в Ла Лига.

В 74-ата минута футболистите на Диего Симеоне имаха изключителен шанс за трети гол, но вратарят на Супер Депор Фабрисио Агосто не позволи топката отново да се оплете в мрежата зад него.

И вместо резултатът да стане 0:3, в 78-ата минута домакините вкараха гол за 1:2. Сидней намери с отлично центриране Ориол Риера и той с глава изпрати топката във вратата на Ян Облак.

Само 2 минути след гола на Риера домакините можеха да стигнат и до равенство. Току-що появилият се в игра Исаак Куенка бе много близо до отбелязването на гол, но ударът му с глава мина на сантиметри встрани от вратата.

Гостите все пак задържаха удобния за тях резултат и са на трето място в класирането, като прибавиха нови 3 точки към актива си, с които събраха 69, на 4 зад втория Реал Мадрид и на 4 пред четвъртия Валенсия. Водач е Барселона със 78 точки, а "лос бланкос" приемат тази вечер Малага. Депортиво е на 18-а позиция с 28 точки, колкото има в актива си и 17-ият Алмерия.