Байерн набързо се отърси от кошмара (видео + галерия)

Три дни след крушението в Порто Байерн (Мюнхен) се надигна и записа нова победа в Бундеслигата - 2:0 срещу Хофенхайм като гост в мач от 29-ия кръг. Себастиан Роде реализира първото попадение в 38-ата минута, а в продължението капитанът на домакините Андреас Бек си вкара автогол. Успехът увеличи на 13 точки аванса на шампионите пред втория Волфсбург, който играе в неделя.

Лошата вест в щаба на първенеца е поредната контузия. Този път играта принудително напусна Хуан Бернат, като се изчакват подробности за състоянието му.

Баварците имаха тотално предимство във владеенето на топката, но през първата част допуснаха редовните грешки в защита и можеха да съжаляват. При 0:0 Антони Модест пропусна сам срещу Мануел Нойер, а отделно футболистите в синьо изпуснаха още поне две чисти положения.

Хофенхайм - Байерн (Мюнхен) 0:2

След почивката обаче Байерн категорично надигра своя опонент и заслужено стигна до победата.

Кадровата криза в Байерн принуди наставникът Джосеп Гуардиола да заложи на 18-годишния Джанлука Гаудино. Още един невръстен младеж правеше компания на тийнейджъра в халфовата линия - Митчел Вайзер, който също рядко получава шанс. За да съхрани силите им за реванша срещу Порто в Шампионската лига във вторник, Пеп остави на пейката Чаби Алонсо, Жером Боатенг и Тиаго Алкантара. Вторите двама обаче се появиха в игра в течение на срещата. В групата, която беше от само 17 души, попадна и 18-годишният Синан Курт, който все още не е дебютирал в първенството.

Домакините имаха първия шанс за гол в 15-ата минута, когато  Модест засече с глава центриране и топката мина в опасна близост до гредата. Шампионите отговориха с пропуск на Роберт Левандовски три минути след това, като полякът показа учудваща неточност с глава от ситуация, от която обикновено не пропуска.

Точно след половин час дойде и най-добрата възможност за Хофе, след като Модест излезе сам срещу Нойер, но вратарят успя да избие с крак.

В 38-ата минута игралите в черно днес гости поведоха, след като Роде майсторски завъртя топката в левия ъгъл на Бауман.

Отборът на Маркус Гисдол можеше бързо да върне попадението на съперника, но в 41-ата минута мюнхенци успяха да избият топката, която беше в опасна близост пред Нойер. В 44-ата минута отбраната на Байерн "проспа" нов извеждащ пас и този път Кевин Фоланд не отигра добре с глава.

С началото на второто полувреме шампионите наложиха още по-силен натиск и положенията веднага се заредиха. Левандовски можеше да направи 2:0 в 47-ата минута, но изстрелът му се отби в тялото на играч на Хофенхайм и след това "кацна" върху напречната греда. В 60-ата минута вратарят Оливер Бауман спаси мрежата си с две отлични намеси при шутове на Тиаго и Томас Мюлер.

Хофе отговори с далечен изстрел на Фоланд в 63-ата минута, който направи парабола и за малко не влетя зад гърба на Нойер. Това обаче се оказа последната опасност пред Нойер. Баварците веднага прехвърлиха играта пред полето на Бауман и в 65-ата минута Вайзер вече виждаше гола, но топката се отби в тялото на играч на домакините. С напредване на времето Байерн не отпусна примката и домакините не можеха да застрашат с нищо. В 89-ата минута само малшансът попречи на Левандовски да вкара за 2:0 след два удара в играчи на Хофе.

Така се стигна до заключителните секунди на продължението, когато Мюлер атакува отдясно и центрира остро по земя, което хвана Бек неподготвен и след рикошет в тялото му авансът на Байерн беше удвоен.

И докато титлата на Байерн в Германия е въпрос на време, то Хофенхайм продължава да има шансове за място в Лига Европа.