Борусия (Д) разби Падерборн за едно полувреме (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби с 3:0 като домакин Падерборн 07 в мач от 29-ия кръг на германската Първа Бундеслига. И трите попадения бяха реализирани след почивката. В 48-ата минута арменският офанзивен халф на "жълто-черните" Хенрих Мхитарян заби топката в противниковата врата с глава след центриране отдясно на габонския нападател Пиер-Емерик Обамеянг. В 55-ата минута самият Обамеянг бе точен за 2:0, след като бе намерен от Матиас Гинтер в противниковото наказателно поле, а класическата победа на домакините оформи японският халф Шинджи Кагава с удар отблизо в 80-ата минута.

Футболистите на Юрген Клоп се изкачиха на осмо място в класирането с 36 точки и са само на 3 зад шестия Аугсбург. Падерборн пък е 16-и с 27 и е на 2 точки от зоната на спасението. Лидер е Байерн (Мюнхен) със 73 точки, пред Волфсбург с 60, като "вълците" имат мач по-малко към момента.