Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Майнц 05 взе най-важните 3 точки (видео)

Майнц 05 спечели може би най-важните си три точки в Бундеслигата този сезон, които ще гарантират мястото на тима в елита и през следващия сезон. Съотборниците на Тодор Неделев надвиха Фрайбург с 3:2 като гости и пет кръга преди края имат аванс от 7 пункта пред 16-ия Падерборн 07. Българският футболист не беше в групата, тъй като се възстановява от операция. Фрайбург пък остава само на 2 точки от опасната зона и по всичко личи, че до последно ще трепери за бъдещето си.

Майнц 05 стигна до успеха, благодарение на ефикасността си в атака. Домакините доминираха, но гостите се възползваха максимално от малкото си шансове. В края на първото полувреме Шинджи Оказаки заби два бързи гола и наклони везните в полза на своя отбор.

Фрайбург съживи шансовете си поне за точка чак в 81-ата минута след прекрасен гол на Адмир Мехмеди, който е един от най-красивите за сезона досега. Майнц 05 обаче веднага си върна преднината от две попадения чрез Юнус Мали 120 секунди по-късно. В продължението Жонатан Шмид вкара за 2:3, но за повече нямаше време.