Тампа Бей застреля Торонто с 11 страйкаута на Арчър (видео)

Крис Арчър хвърли 11 страйкаута, а Тим Бекъм влезе като резерва и удари двоен хоумрън, с който осигури разликата в резултата при победата на Тампа Бей Рейс с 4:2 като гост на Торонто Блу Джейс в мач от редовния сезон на МЛБ. Това бе последният, четвърти двубой от серията между двата тима на ст. "Роджърс Сентър" и "лъчите" си тръгнаха от Канада с общо 3 успеха.

В своя трети старт от началото на първенството Арчър (W 2-1) ограничи домакините до два единични хита за 7 ининга без точка. Освен това питчерът пусна две бази за боли и уцели двама батери с топката, но само един от влезлите шестима рънери успя да стигне до втора база.

В края на неговото дежурство Тампа Бей водеше с 4:0, за което основна вина носи започналият на възвишението за Торонто Арън Санчес (L 0-2). Кевин Кирмайер отбеляза при филдърс чойс в 3-тия ининг, Дейвид Дехесус удвои с двоен хит с RBI в 5-ия, а пинч-хитърът Бекъм прехвърли оградата с рънер на трета в 6-ия.

Атаката на "сините сойки" се оживи едва когато Арчър бе изваден от игра и топката отиде у булпена. В затварянето на 8-ия двама риливъри на Рейс успяха да удържат пораженията до само 1 точка, влязла при саможертвен флай на Едуин Енкарнасион. В 9-ия Блу Джейс се разписа още веднъж чрез двоен хит с RBI на Девон Травис, но клоузърът Брад Боксбъргър (S 4), но допусна повече сътресения и запази победата на своя тим за четвърти път този сезон.

Торонто Блу Джейс - Тампа Бей Рейс 2:4