Безмилостен Григор не даде никакъв шанс на Фонини (видео)

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 3,2 млн. евро, след като се наложи над италианеца Фабио Фонини с 6:3, 6:4. 1 час и 10 минути бяха необходими на първата ни ракета, за да си осигури успеха и място напред в надпреварата. Днес хасковлията показа чудесна игра и много силен първи сервис, като загуби едва 13 точки от свои подавания и не допусна нито една двойна грешка.

Първият сет се разви изключително динамично. Българинът спечели експресно първото си подаване, а още във втория гейм получи две поредни възможности за пробив, като се възползва още от първата. Веднага след това италианецът можеше да върне пробива, след като стигна до брейкпойнт. Гришо обаче бе безпогрешен в трудния момент, спечели следващите три точки и спаси подаването си.

От този момент до края на сета двамата тенисисти взимаха без проблеми сервисите си. Единствено при 4:2 пред Фонини се откри добра възможност за нещо повече. Той поведе с 30:0 при сервис на Димитров, но все пак Григор спечели четири поредни точки и не допусна грешка като дори ядоса доста съперника си, който след третата такава хвърли ракетата си на корта. Впоследствие резултатът набъбна до 5:3, а сервирайки за спечелване на първата част, Григор набързо поведе с 40:15 и завърши сета след едва 30 минути игра.

Вторият сет започна също по възможно най-добрия начин за българина, който отново направи пробив в самото начало и го затвърди с гейм на 15, за да поведе с 2:0. Първата ни ракета безпроблемно печелеше подаванията си и дори още на два пъти можеше да спечели сервисите на опонента си - в петия и в седмия гейм, но силният начален удар идваше в помощ на италианеца и така и не бе реализиран нов пробив. В крайна сметка се стигна до момента, в който при 5:4 Григор сервира за спечелване на мача. 28-ят в света спечели първата точка, но тя се оказа и последна за него в срещата. Димитров го принуди да сбърка в следващото разиграване и това отново провокира ярост у италианеца, който за втори път хвърли ракетата си. След това хасковлията стигна до два мачбола, а Фонини изпрати топката в аут, като по този начин сложи точка на срещата.

С победата си днес Гришо спечели 90 точки за световната ранглиста и си осигури 40 830 евро от наградния фонд. Следващият му опонент е шампионът от миналата година Стан Вавринка, който по-рано днес започна защитата на титлата си като се наложи над аржентинеца Хуан Монако с 6:1, 6:4 за 1 час и 12 минути игра.