Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Звезда спечели първата битка от войната с Партизан

Цървена звезда спечели първата битка от войната с Партизан в полуфиналите на Адриатическата лига. “Звездашите” победиха големия си градски съперник със 73:64 и поведоха с 1-0 в полуфиналните плейофи на регионалната надпревара, а срещата бе изгледана от почти 6000 зрители в култовата зала “Пионир” в столицата Белград.

Играчите на Деян Радонич дръпнаха в резултата още през първата четвърт, след което задържаха водачеството и стигнаха до крайния успех, още повече, че бяха улеснени от липсата на Никола Милутинов. Основният център на Партизан игра само 12 минути, след като получи неволен удар от Яка Блажич, след който не е върна на терена, а това направи задачата на домакините още по-лесна.

Чарлз Дженкинс вкара 19 точки за Цървена звезда, Никола Калинич добави 13 и 4 чадъра, а Лука Митрович приключи с 9 точки.

За “гробарите” Милан Мачван реализира 12 точки, а Драган Милосавлевич и Саша Павлович се отчетоха с по 11.

В другата полуфинална серия Будучност надигра трудно Цедевита с 82:81 за 1-0. Следващите двубои от елиминациите са днес. Играе се до 3 победи от 5 мача.