Бербо на пейката на “Ювентус Стейдиъм”

Българската звезда на Монако Димитър Бербатов ще бъде резерва тази вечер срещу Ювентус в първия четвъртфинал между двата тима от Шампионската лига. Това съобщават всички водещи издания в Италия и Франция. Наставникът на монегаските Леонардо Жардим ще заложи на схемата 4-2-3-1, като на върха на атаката вместо Бербо ще започне Антони Мартиал. "Младият французин е голмайстор на тима от началото на годината, като е по-бърз и може да бъде по-полезен в играта на контраатака", коментира “Гадзета дело Спорт”. 34-годишният роден техничар се очаква да се появи през втората част.

През този сезон Бербатов има един гол в Шампионската лига - при успеха с 3:1 на "Емиратс" в първия осминафинал срещу Арсенал. Интересното е, че с това попадение той изравни Христо Стоичков по голове в евротурнирите, като вече и двамата имат по 34 попадения. Камата обаче води с 18 срещу 15 гола в бившия КЕШ и Шампионската лига.