Марек шампион на България за 4-а поредна година след 3:2 над Добруджа (ВИДЕО + ГАЛЕРИИ)

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) станаха шампиони на България за 4-а поредна година, след като направиха обрат в 5-ата финала среща срещу Добруджа 07 в Добрич с 3:2 (25:23, 22:25, 16:25, 25:23, 15:9) пред 2000 зрители в зала "Добротица".
Марек триумфира с 4-а поредна титла!
Възпитаниците на Найден Найденов успяха да стигнат до титлата, след като изоставаха във финалната серия с 0-2 победи.
Финал №5 Добруджа - Марек започна напълно равностойно. Домакините взеха аванс от 1 точка при 8:7. Равностойната игра продължи до 10:10 и 12:12. Борислав Апостолов изведе Марек напред с 13:12. Добруджа поведе с 15:14, но двойна блокада срещу атака на Костадин Стойков изравни резултата при 15:15. Михаел Манджуков би сервис в аут и Добруджа поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Разликата нарасна на 2 точки след атака в аут на Ангел Велков и 17:15 за Добруджа. Марек бързо изравни до 17:17 след успешна атака на Ангел Велков и аут в атака на домакините. Волейболистите от Дупница дръпнаха с 2 точки след ас на Гьорги Гьоргиев - 20:18. Атака на Михаел Манджуков направи 21:19 с мощна атака. Марек стигна до геймбол при 24:22 след сервис в аут на Георги Манчев. Димитър Маринков спаси първия геймбол с атака по правата от зона 2 - 23:24. Найден Найденов взе второто си прекъсване в гейма. При следващото разиграване Ангел Велков атакува мощно по диагонала от зона 4 и 25:23 за Марек.
Финал №5: Добруджа - Марек 2:3
Домакините от Добруджа успяха да поведат в началото на 2-ата част с 8:5 до първото техническо прекъсване. Станислав Величков намали до 7:8. Мощна атака на Михаел Манджуков по правата от зона 2 доведи до равенство 8:8. Димитър Маринков отново изведе Добруджа напред след блокаут. Симеон Александров направи 10:8 с мощна атака. Разликата нарасна до 4 точки при 13:9, след двойна блокада срещу атака на Павел Душков. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. Последваха две поредни блокади на Марек и гостите намалиха резултата до 11:13. Атака през центъра на Венцислав Рагин доведе до 14:11 за Добруджа. Единична блокада на Венци Рагин - 15:11. Мощна атака на Симеон Александров по правата от зона 4 - 16:11 за Добруджа при второто техническо прекъсване. Последва ас на Костадин Стойков и 17:11. Ас на Гьорги Гьоргиев и 13:17. Великолепна единична блокада на Борислав Апостолов и 15:18. Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа. Марек намали до 16:18, но последваха 2 бързи точки за Добруджа 20:16. Веднага след тази точка Станислав Величков поиска обяснение от Георги Манчев за реплика под мрежата, след негова перфектна единична блокада. Страстите се успокоиха, а Марек намали до 17:20.  Атака на Костадин Стойков от зона 2 по диагонала доведе до 21:17. Резервата Димитър Дулчев намали до 18:21 с мощна атака по диагонала от зона 2. Нова атака на Коце Стойков и 22:18. Илия Петков атакува през центъра за 23:19. Добруджа стигна до геймбол при 24:20 след сервис в аут на Марек. Остра атака през центъра за Борислав Апостолов 21:24. Ас на Гьорги Гьоргиев и 22:24. Симеон Александров успя да атакува мощно по правата от зона 4 и 25:22 за Добруджа.
Волейболистите на Марек поведоха с 2:0 в началото на 3-ата част след двойна блокада срещу атака на Костадин Стойков. Добруджа изравни при 2:2 след единичен блок на Венцислав Рагин срещу атака на Борислав Апостолов. Троен блок спря атака на Михаел Манджуков и Добруджа поведе с 3:2. Блокаут на Ангел Велков - 3:3. Страхотна блокада на Венцислав Рагин и 4:3. Добруджа поведе с 5:3 след атака в аут на Ангел Велков.Станислав Величков изравни при 5:5 с технично изпълнение. Пайп на Симеон Александров даде аванс от 2 точки за Добруджа при първото техническо прекъсване. Пусната топка от Георги Манчев изведе домакините напред с 9:7. Павел Душков намали до 8:9. а малко след това Марек изравни - 9:9. Мирослав Живков взе прекъсване за Добруджа. 18-годишният Илия Петков атакува през центъра за 11:10. Добруджа поведе с 12:10 след блок на Венци Рагин. Костадин Стойков атакува технично за 13:10 за Добруджа. Найден Найденов взе прекъсване за Марек. Ас на Илия Петков и 15:10 за Добруджа. Единична блокада на Венци Рагин изведе Добруджа напред с 16:10 при второто техническо прекъсване. Станислав Величков намали до 11:16 след пайп. Гьорги Гьоргиев би сервис в аут - 11:17. Владимир Лобутов замени Гьорги Гьоргиев. Атака на Симеон Александров от зона 4 - 18:11. Найден Найденов взе второто си прекъсване в гейма. Добруджа поведе с 20:11 след атака в аут на Ангел Велков. Михаил Цветанов замени Ангел Велков. Разликата скочи до 10 точки при 21:11 за Добруджа. Технична атака на Венцислав Рагин - 22:12. Единичен блок на Димитър Дулчив 13:22. Мирослав Живков взе прекъсване за домакините. Димитър Дулчев би сервис в аут - 15:24. Мощна атака на Димитър Маринков по диагонала от зона 2 доведе до 25:16 за Добруджа.
Волейболистите на Добруджа поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. Възпитаниците на Мирослав Живков поведоха с 10:7 и това принуди Найден Найденов да вземе прекъсване. Марек намали до 9:10, след като главният съдия Илиян Георгиев отсъди носена топка на Георги Манчев. Симеон Александров направи 11:9. Атака през центъра на Борислав Апостолов - 10:11. Станислав Величков игра технично с блокадата и Марек изравни при 11:11. Миро Живков взе прекъсване. Марек поведе с 12:11 след единичен блок на Станислав Величков. Нова мощна атака на Величков по диагонала от зона 4 и 13:12. Трета поредна атака на Величков и 14:12 за Марек. Костадин Стойков намали на 13:14. Добруджа изравни при 14:14 след атака в аут на Величков. Блокаут на Станислав Величков - 15:14 за Марек. Добруджа отново изравни при 15:15 след атака на Димитър Маринков. Павел Душков атакува през центъра и тимът от Дупница поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Марек поведе със 17:16 след атака на Борислав Апостолов.- Добруджа изравни до 17:17 след атака в центъра на Илия Петков. Тимът от Дупница пак поведе с 18:17 след тройна блокада срещу атака на Симеон Александров. Нова тройна блокада срещу атака на Симеон Александров 19:17 за Марек. Миро Живков взе прекъсване. Марек дръпна с 20:17 след блокаут на Михаел Манджуков. Страхотна единична блокада на Михаел Манджуков срещу атака на Симеон Александров - 21:17. Валентин Димов замени Димитър Маринков. Добруджа намали до 19:21 и Найден Найденов взе прекъсване. Венцислав Рагин заби единичен блок на атака на Борислав Апостолов - 20:21. Нов блок на Венцислав Рагин и равенство при 21:21. Атака на Борислав Апостолов по блокадата и 22:21 за Марек. Костадин Стойков изравни при 22:22. Станислав Величков отново изведе Марек напред с 23:22. Марек стигна до геймбол след единичен блок на Гьорги Гьоргиев срещу атака на Симеон Александров 24:22. Симеон Александров спаси първия геймбол - 23:24. Страхотна комбинация Гьорги Гьоргиев - Павел Душков и 25:23 за Марек.
Волейболистите на Марек поведоха с 3:1 в началото на решаващия тайбрек. Мощна атака на Станислав Величков от зона 4 по правата - 4:2. Гьорги Гьоргиев заби единична блокада срещу атака на Симеон Александров - 5:2 за Марек.  Волейболистите от Дупница дръпнаха с 6:2 след атака на Михаел Манджуков. Валентин Димов смени Симеон Александров. Марек дръпна със 7:2, след като блокадата на Добруджа докосна мрежата. Единична блокада на Венцислав Рагин спря атака ан Ангел Велков за 4:7. Марек поведе с 8:4, след блокаут на Гьорги Гьоргиев по пръстите на Венцислав Рагин. Костадин Стойков намали до 5:8. Двойна блокада на Рагин и Манчев и 6:8. Найден Найденов взе прекъсване. Костадин Стойков атакува в аут и 9:6 за Марек. Борислав Апостолов атакува мощно през центъра - 10:6 за Марек. Миро Живков взе прекъсване. Костадин Стойков намали до 7:10 с атака по диагонала от зона 2. Марек дръпна с 11:7 след мрежа на Светослав Арнаудов. нова двойна блокада за Марек и 12:7. Станислав Величков атакува по блокадата и 13:8 за Марек. Тимът от Дупница стигна до мачбол слад атака в аут на Костадин Стойков 14:8.  Светослав Арнаудов атакува през центъра за 9:14. Станислав Величков атакува технично по правата от зона 4 и Марек спечели тайбрека с 15:9 и финал №5 с 3:2 гейма.
Така волейболистите на Найден Найденов станаха шампиони на България за 2015 година.
ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 2:3 (23:25, 25:22, 25:16, 23:25, 9:15)
ДОБРУДЖА: Георги Манчев, Костадин Стойков, Димитър Маринков, Симеон Александров, Илия Петков, Венцислав Рагин Христо - Христов-либеро (Светослав Арнаудов, Петър Милушев, Валентин Димов)
Старши-треньор: Мирослав Живков
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев, Михаел Манджуков, Станислав Величков, Ангел Велков, Борислав Апостолов, Павел Душков - Мартин Божилов-либеро (Владимир Лобутов, Димитър Дулчев, Михаил Цветанов)
Старши-треньор: Найден Найденов.
Забележка: Марек печели шампионската титла след успех с 3-2 победи.

СНИМКИ: БОНЧУК АНДОНОВ, VOLLEYBALL.BG и ИЗИДА

ГАЛЕРИЯ от финал №5: ДОБРУДЖА - МАРЕК 2:3 - ТУК!!!