Локо Сф спря Лудогорец (видео+галерия)

Лудогорец не успя да се възползва от подаръка, който ЦСКА им направи с домакинското равенство с Ботев (Пловдив). "Орлите" имаха въможност да увеличат преднината пред своя преследвач на цели осем точки, при положение че бяха победили в днешния мач Локомотив (София). Срещата от 3-ия кръг на плейофите от "А" група завърши при нулево равенство.

Мачът бе белязан с две спорни положения, в които бе замесен Козмин Моци. При първата ситуация румънецът игра с ръка в наказателното поле, но съдията Николай Йорданов прецени, че няма дузпа. В 75-ата минута не бе зачетен чист гол на бранителя, като този път реферът реши да отсъди нарушение за игра в атака.

Наставникът на гостите Георги Дерменджиев бе направил четири промени в сравнение с двубоя за купата на България срещу Левски. В игра се завърнаха Светослав Дяков и Козмин Моци, които изтърпяха наказание от един мач. Абел Анисе игра на мястото на Фабио Ешпиньо, а на върха на атаката стартира Жуниор Кишада за сметка на Роман Безяк.

Емил Гъргоров пък води атаката на Локомотив в днешната среща, тъй като таранът Преслав Йорданов бе оставен на резервната скамейка.

През първата част двата тима подходиха доста предпазливо. Възпитаниците на Димитър Васев и Георги Дерменджиев заложиха на борбата и единоборствата и нямаше нито едно голово положение. Футболистите допускаха много брак, но това до голяма степен е оправдано, тъй като бяха затруднени от лошия и пясъчен терен, който определено не позволява да се играе бърз и качествен футбол. Топката подскачаше напредвидимо, което доведе до няколко комични ситуации.

Като цяло може да отчетем няколко хаотични центрирания и 3-4 опита отдалеч да се превземе противниковата врата.
Локомотив (Сф) - Лудогорец През втората част футбол отново не се игра, но все пак бе малко по-интересно.

В 56-ата минута българският шампион създаде първото чисто положение. Кишада изведе сам срещу вратаря Брайян Ангуло, който стреля, но Божидар Митрев демонстрира завиден рефлекс и предотврати чист гол.

В 69-ата минута Анисе пропусна да открие резултата, след като бе оставен непокрит на няколко метра от стража Митрев. Халфът успя да отправи изстрел, който бе доста слаб и бе отразен с лекота от вратаря на "червено-черните".

В 75-ата минута Николай Йорданов не зачете редовен гол на Моци, тъй като видя нарушение на защитника, а такова нямаше.

Четири минути по-късно Локо Сф бе на крачка от гола. Даниел Генов шутира по земя, но за късмет на Владислав Стоянов топката срещна левия стълб.

До края на срещата не се случи нищо интересно и двата тима съвсем логично си поделиха по една точка.

ЛОКО СФ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0