Грешна стъпка за Динамо (Киев)

Динамо (Киев) допусна грешна стъпка по пътя към титлата в Украйна. Отборът на Серхий Ребров направи 2:2 като домакин със Заря (Луганск) и позволи на шампиона Шахтьор (Донецк) да се доближи на 5 точки.

Артьом Кравец изравни резултата още в 4-ата минута, но в 9-ата гостите получиха дузпа и Пилявский хладнокръвно реализира. Още до почивката Сергей Рибалка изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и вкара втори гол за Динамо. През второто полувреме домакините направиха доста пропуски и бяха наказани в 68-ата минута, когато резервата Желко Любенович оформи крайното 2:2.

В четвъртък Динамо излиза срещу Фиорентина в първи 1/4-финал от Лига Европа.

ДИНАМО (КИЕВ) - ЗАРЯ (ЛУГАНСК) 2:2
1:0 Кравец (4)
1:1 Пилявский (9) д.
2:1 Рибалка (35)
2:2 Любенович (68)