Милан все по-далеч от Европа (видео)

Отборът на Милан е все по-далеч от участие в евротурнирите за втора поредна година. Тимът на Филипо Индзаги завърши само 1:1 със Сампдория на "Сан Сиро" в последен мач от 30-ия кръг на Серия "А", като остана на осмо място в класирането с 42 точки. Проблемът за "росонерите" е, че местата даващи право на участие в Лига Европа, останаха на седем точки. Именно Самп е на шестото място, даващо виза за Европа, с 49 точки. Момчетата на Синиша Михайлович постигнаха целта си да оставят далеч зад себе си "червено-черните", които пропуснаха да запишат за първи път от една година насам три поредни победи в първенството.

Роберто Сориано даде аванс на гостите в 57-ата минута след отлично извеждащо подаване на Самуел Ето`о. Автогол на Алфред Дънкан в 75-ата минута пък възстанови равенството, а гредата, ударена от Сусо в 84-ата минута, попречи на домакините да стигнат до победата. Другата лоша новина за "росонерите" е контузията на Матия Дестро, който напусна на носилка секунди след попадението на тима му.

Милан - Сампдория 1:1 Тифозите на Милан пък отново протестираха към ръководството на клуба, подобно на мача срещу Каляри. На трибуните пак има голям надпис: "saveacmilan# и огромен транспарант "Драги президенте, за нас никога нищо няма да бъде по-важно". Освен това имаше хореография от картони с надпис: "Продава се"

Филипо Индзаги заложи за първи път този сезон на същите 11 във втори пореден мач, докато Михайлович излезе с 4-2-3-1,  със Стефано Окака на върха, който се разписа в първия мач през есента в Генуа (2:2).

Първият удар бе на Марко ван Хинкел н 15-ата минута, но Емилиано Вивиано изби в корнер. Италианският вратар спаси и удар с глава на Матия Дестро в 31-ата минута. В 37-ата минута част от прожекторите и електронното табло на стадиона се изгасиха и за минута двубоят бе прекъснат, но след това продължи без проблем.

Милан - Сампдория 1:1 Секунди преди края Алесио Черчи, който търси своя първи гол пред собствените тифози, стреля в аут от 18 метра.

През втората част в 53-ата минута Едер стреля от фаул, но Диего Лопес изби в ъглов удар. Сусо замени Черчи и дебютира в Серия "А" на "Сан Сиро". В 70-ата минута Менес проби, но Дестро отново се забави и пропусна да изравни. Мексес стреля с глава след корнер в 74-ата минута, но Дънкан изби от голлинията в нов корнер. Именно след него "росонерите" стигнаха до гол. Топката попадна в Найджъл де Йонг, който със странична ножица стреля, а Дънкан при опита си да избие прати топката в мрежата на Самп.

Милан - Сампдория 1:1 Секунди по-късно Джампаоло Пацини замени Дестро. Последният се контузи лошо и бе изнесен на носилка. Шест минути преди края Сусо бе близо до своя първи гол, но след отлично изпълнение с левия крак гредата спаси Вивиано.
Домакините опитаха да стигнат до втори гол, но нямаха сили това да се случи. Равенството бе 12-то за Милан през този сезон и 13-то за "моряците", както и 37-о между двата тима от 130 мача в Серия "А".

Другата седмица Милан излиза срещу Интер в дербито на Милано, а "моряците" приемат Чезена.

Милан - Сампдория 1:1