Еспаньол повали Атлетик (видео)

Отборът на Еспаньол сломи с 1:0 Атлетик Билбао в двубой от 31-ия кръг на Примера дивисион. Серхио Гарсия отбеляза единствения гол в 40-ата минута. След почивката "лос рохибланкос" не съумяха да намерят път към вратата на Кико Касийя. Така момчетата на Серхио Гонсалес частично си отмъстиха за поражението от Атлетик в 1/2-финалната схватка за Купата на краля. С успеха каталунците се качиха с точка над своя съперник на осмата позиция.

Двата тима не се справяха добре с организирането на опасни акции в началото на срещата. Липсваше острота в предни позиции. Първата добра възможност се появи едва в 27-ата минута. Виктор Алварес центрира, Кристиан Стуани беше готов да забие топката в мрежата, но тя беше избита в корнер.

В 40-ата капитанът на "лос перикитос" Серхио Гарсия се възползва от грешка в защитата на баските. Микел Рико загуби от Виктор Алварес, "деветката" на каталунците се отскубна сам срещу Горка Ираисос и насочи тупкащата топка по диагонала - 1:0.

В 54-ата капитанът на "лъвовете" Карлос Гурпеги не стреля точно с глава от първата греда след пас на Бенят Ечебария. В 56-ата Ернесто Валверде направи двойна смяна, пускайки две крила: Ибай Гомес и Маркел Сусаета. Гостите от "Сан Мамес" овладяха топката в опит да наложат волята си в търсене на изравняването.

В 65-ата Кико Касийя се намеси с класа след хубав изстрел на Ибай. Девет минути по-късно топката мина много близо до гредата след нелош диагонален шут отново на номер 11. В 82-ата Ибай центрира отляво, а крачка не достигна на Иняки Уилиямс да засече сам на втората греда.

Двата тима ще доиграят спокойно първенството, а големият мач на билбаинци е на 30 май, отново в Барселона, но на "Камп Ноу".

Снимки: "Марка"