Челси направи още една голяма крачка към титлата (видео)

Лидерът в Премиър лийг Челси постигна трудна, но изключително важна победа с 1:0 над Куинс Парк Рейнджърс на "Лофтъс Роуд", благодарение на което увеличи отново аванса си върха на седем точки пред Арсенал. Единственото попадение реализира Сеск Фабрегас, който се възползва от голяма грешка на стража на домакините Робърт Грийн.

Карл Хенри се завърна в халфовата линия на домакините за сметка на Нико Кранчар. Дидие Дрогба пък започна на върха на атаката на Челси в отсъствието на контузения голмайстор на тима Диего Коща. Изненадващо другият нападател в селекцията на Жозе Моуриньо - Лоик Реми, не бе в групата на "сините" за днешния двубой, като предварителните информации са, че той също е получил мускулна травма. Рамиреш пък бе предпочетен пред Оскар.

В осмата минута Вилиан можеше да изненада Грийн, след като негово фалцово центриране отдясно рикошира в близката греда. След този епизод двата отбора не успяха да създадат почти нищо интересно пред една от двете врати до 44-ата минута, когато Чарли Остин успя да нанесе опасен удар от границата на наказателното поле, но Тибо Куртоа изби.

В 64-ата минута Куртоа спаси Челси от сигурен гол. Замора центрира добре по земя към Мат Филипс, който се обърна, преодолявайки Матич, след което стреля силно от около 12 метра, но стражът на "сините" изби в корнер.

Въпреки че не успяваше да създаде почти никакви голови възможности, Челси все пак стигна до победно попадение две минути пред края. Робърт Грийн сгреши, подарявайки топката на Азар, който проби по левия фланг, след което направи двойно с Оскар и асистира на Фабрегас, който се разписа от 15-ина метра. Това бе и едва вторият точен удар на гостите в този двубой.

Челси остава на върха със седем точки пред Арсенал. КПР е на 18-а позиция с актив от 26 т.