Кербер детронира Петкович и чака Кийс на финала в Чарлстън (видео)

Ангелик Кербер и Мадисън Кийс ще се изправят една срещу друга на финала на турнира в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 731 000 долара. В изцяло германски сблъсък на полуфиналите №5 в схемата Кербер надви с 6:4, 6:4 миналогодишната шампионка Андреа Петкович, поставена под номер 3. По този начин Кербер сложи край на серията от 11 поредни победи в Чарлстън на Петкович.

Мачът започна отлично за Петкович, която беше спечелила последните си 3 срещи с Кербер. Победителката от Турнира на шампионките в София в края на миналата година поведе с 2:0 гейма в първия сет. Кербер обаче отговори по повече от категоричен начин, спечелвайки 11 от следващите 14 гейма за аванс от 6:4, 5:1. Петкович не се предаде и намали изоставането си в резултата на 4:5, но в крайна сметка Кербер сложи точка на спора в десетия гейм на втория сет.

Съперничката на финала на левичарката от Бремен - 20-годишната американка Мадисън Кийс, в другия полуфинал надигра с 6:1, 6:4 специалистката на двойки Луцие Храдечка. Поставената под №7 в схемата и 20-а в ранглистата на WTA Кийс се справи със 110-ата в света квалификантка от Чехия само за 67 минути.