Интер се върна на победния път (видео)

Отборът на Интер победи с 3:0 при гостуването си на Верона от 30-ия кръг на Серия А и постигна първи успех от 23 февруари насам, когато спечели като гост с 2:1 на Каляри.

Успехът дойде след два аржентински гола в началото на всяко от полувремената, а накрая домакините си отбелязаха и автогол. Голмайсторът на Верона Лука Тони пък пропусна дузпа. Така Верона остава без победа над Интер в Серия А на собствения си стадион от 1992 г. насам.

Мауро Икарди откри в 11-ата минута, след като засече подаване отдясно на Родриго Паласио и от близка дистанция не сбърка. В 48-ата минута Паласио и Икарди си смениха ролите. Паласио вкара, а в ролята на асистент с центриране отряво се отчете Икарди. В 77-ата минута Лука Тони пропусна дузпа за домакините като вратарят Ханданович парира шута. В 90-ата минута Морас си заби автогол и направи резултата класически. След победата "нерадзурите" заемат 8-ото място с 41 точки, а Верона са 15-ти с 33.

Икарди пък излезе втори при голмайсторите с 16 гола, колкото има и Жереми Менес от Милан. На върха е Карлос Тевес от Ювентус със 17.