Падерборн съсече Аугсбург (видео)

Отборът на Падерборн 07 се изкачи до баражната позиция за оставане в Бундеслигата след домакинска победа с 2:1 над Аугсбург в среща от 28-ия кръг. Елиас Качунга (48) и Сръджан Лакич (60) зарадваха близо 15 хиляди зрители на "Бентелер Арена". Голът на Пиер-Емил Хьойберг (52) не беше достатъчен за точка. При победа на Хофенхайм утре Аугсбург ще отстъпи шестата си позиция в подреждането.

Гостите от Бавария започнаха по-силно, но постепенно опашкарите се окопитиха и тръгнаха напред. Марвин Бакалорц удари греда, а Качунга също пропусна от изгодна позиция.

Втората част започна с попадение на нападателя на домакините. В 48-ата минута Михаел Хайнлот центрира топката отдясно, а Качунга беше оставен непокрит на петия метър от голлинията и вкара с глава. Четири минути по-късно Раул Бобадийя асистира на Пиер-Емил Хьойберг, който намери непокрития далечен ъгъл - 1:1.

В 60-ата Падерборн пак дръпна напред в резултата след красиво попадение с глава на Сръджан Лакич. Идир Уали центрира отляво и "деветката" на домакините прати топката в горния десен ъгъл след изпълнение от 13 метра - 2:1. Крайният резултат остана именно 2:1 въпреки плахите опити на гостите за нов гол.

Снимка: Getty Images/Guliver