Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Реал Мадрид се измъкна във Вайекас (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид успя да спечели много трудно гостуването си на Райо Валекано в кастилски сблъсък от междинния 30-и кръг на Ла Лига. Кристиано Роналдо (67) и Хамес Родригес (73) задържаха "лос меренгес" в борбата за титлата. През първото полувреме еврошампионите бяха надиграни от своя съперник, но след почивката намериха играта си. Успехът в предградието Вайекас отново направи дистанцията между първия и втория в класирането четири точки. Кристиано, Тони Кроос и Хамес Родригес получиха петите си картони и ще пропуснат домакинството на Ейбар в събота.

Райо - Реал Мадрид - 0:2 Гарет Бейл излезе титуляр въпреки получената травма на последната тренировка. Карло Анчелоти заложи на галасъстава си, като изключим контузения Пепе, заменен от Рафаел Варан. Хамес Родригес измести Иско от стартовия състав, а в нападение се появиха многомилионните Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Пако Хемес разположи 4-2-3-1 с централен нападател Алберто Манучо, подкрепян от испанския голаджия Алберто Буено.

Райо - Реал Мадрид През първото полувреме домакините надиграха своя именит съперник. До 30-ата минута владението на топката беше 61 процента в полза на "пчеличките", а до почивката корнерите бяха с умопомрачително предимство за Райо - 7:0. Същевременно среднякът в класирането създаде и повече голови положения. Най-чистото за гостите от "Сантиаго Бернабеу" беше след тънка засада на Гарет Бейл, която съдиите отчетоха.

Райо - Реал Мадрид В осмата минута Хамес потърси Кристиано, ала шутът на португалеца беше неточен. Минута по-късно топката премина доста далеч от целта след хубав рейд на Гаел Какута. В 10-ата и 12-ата двата тима си размениха по още един неточен удар - на колумбийкста перла в бяло и на Адриан Ембарба. В 15-ата Буено стреля отсечено и затрудни Икер Касийяс, който изби в корнер. В 20-ата минута Хамес Родригес получи жълт картон, заради който ще пропусне домакинството на Ейбар в събота.

Райо - Реал Мадрид В 23-ата Гарет Бейл прати топката в мрежата, но след маркирана засада. Уелсецът беше с мъничко зад защитата. В 33-ата Икер улови след изстрел на Манучо. Давид Кобеньо също показа, че внимава стотина секунди по-късно, хвърляйки се в краката на Бензема. В 44-ата стражът на европейските шампиони направи удивително спасяване при отличен шанс за домакините. Капитанът Роберто Трасорас беше оставен на втората греда и насочи с глава в близкия ъгъл, покрит с хубаво придвижване от вратаря.

Райо - Реал Мадрид - 0:2 С началото на второто полувреме Реал Мадрид тръгна по-смело напред в търсене на трите точки. Последваха няколко опасни, но и неточни шута. Преди това Кристиано беше наказан с жълт картон за симулация и така ще пропусне домакинството с Ейбар. А всъщност имаше интервенция срещу CR7. В 55-ата минута Марсело шутира изключително мощно и топката профуча със страшна сила много близо до дясната греда на Кобеньо.

Райо - Реал Мадрид - 0:2 Минута по-късно Бейл отправи диагонален изстрел - на половин метър в аут. В 64-ата Икер се справи след опит на Ембарба. При следващата атака "десетката" на "лос меренгес" нанесе неточен удар. В 67-ата Реал откри резултата след хубаво включване на Даниел Карвахал отдясно. Бранителят качи топката на главата на Роналдо, който пък заби своя 37-и гол в Ла Лига.

Райо - Реал Мадрид - 0:2 В 71-ата Начо Мартинес шутира силно от 25 метра, но Касийяс беше заел добра позиция и боксира. Анчелоти реши да затвори мача, пускайки Иско вместо Бензема и променяйки схемата на 4-4-2. В 73-ата гостите от Чамартин се зарадваха на успокоителен втори гол. Хамес шутира от 19 метра, Бейл хитро подскочи и топката влетя в десния долен ъгъл на Кобеньо - 0:2.

Райо - Реал Мадрид - 0:2 В 84-ата Бейл асистира на Иско, ала след удара на андалуския техничар топката се озова в ръцете на вратаря. В 88-ата Икер направи ново добро спасяване след удар с глава на Манучо. В 90-ата минута Тито получи чудесна топка сам на дузпата, но избра силата и не уцели вратата. Тимът на Карлето изпълни първия си корнер едва в 90-ата минута, а на сметката на "пчеличките" вече имаше осем.

Райо - Реал Мадрид - 0:2 В крайна сметка Реал взе тази ценна победа и продължава битката за титлата. Райо показа класа и стил, но не успя да се опълчи на съперника след почивката.