Марк Клатънбърг ще ръководи дербито на Манчестър

Марк Клатънбърг ще ръководи неделното дерби на Манчестър, като негови асистенти ще бъдат Саймън Бек и Джейк Колин. Джонатан Мос пък ще бъде четвърти съдия. Двубоят на "Олд Трафорд" е ключов за двата тима, които заемат съответно трета и четвърта позиция във временното класиране.

Любопитното е, че Клатънбърг изгони двама играчи на Манчестър Юнайтед по-рано през сезона - Люк Шоу (в двубоя срещу Уест Хам) и Тайлър Блекет (при загубата с 5:3 от Лестър). Това са единствените червени картони, показани от този съдия в Премиър лийг през настоящия сезон.

Капитанът на Манчестър Сити Венсан Компани също видя червения цвят в мач, ръководен от Клатънбърг. Това се случи при победата на Белгия над Израел (1:0).