Петкович започна с победа защитата на титлата си в Чарлстън

Миналогодишната шампионка Андреа Петкович започна с победа защитата на титлата си в Чарлстън, след като се наложи над Шанел Схееперс (Южна Африка) с 1:6, 6:1, 6:2 в мач от втория кръг на турнира. Поставената под номер 3 германка направи много слаб първи сет и загуби с 1:6, но впослествие спечели 12 от следващите 15 гейма и си осигури място напред в надпреварата.

Другите поставени също записаха победи вчера. Петата в схемата Анжелик Кербер (Германия) се наложи над Евгения Родина (Русия) с 3:6, 6:3, 6:4, бившата номер едно в света Йелена Янкович (Сърбия) отстрани Татяна Мария (Германия) с 6:3, 6:7(6), 6:1, а Каролин Гарсия (Франция) елиминира участващата с "уайлд кард" Сачиа Викъри (САЩ) с 6:3, 4:6, 6:3. Луцие Храдецка (Чехия) също продължава напред след успех над Кристина Куцова (Словакия) със 7:5, 6:3.