Палестино запази шансовете си в Копа Либертадорес

Чилийският Палестино вкара четири гола през второто полувреме за победата с 4:0 над венецуелския Самора в мач от група 5 на турнира Копа Либертадорес. Победата изкачи Палестино на второто място в групата и запази шансовете на тима за класиране във фазата на елиминациите. След нулево първо полувреме чилийците вкараха четири безответни гола, като с две попадения се отличи уругвайският нападател Диего Чавес.

Парагвайският Гуарани също направи крачка към осминафиналите в турнира след победа над шампиона на Аржентина Расинг Клуб с 2:0. Голове на Федерико Сантандер и Марсело Палау през второто полувреме бяха достатъчни за победата на Гуарани пред своя публика на стадион "Дефенсорес дел Чако". Расинг остава лидер в групата с 9 точки, а Гуарани е втори с 8.