Борусия страда срещу Хофенхайм, но е на 1/2-финал (видео)

Борусия (Дортмунд) победи с 3:2 след продължения Хофенхайм и се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Германия. Двубоят се изигра при невероятна обстановка, като над 80 000 бяха заели своите места на "Сигнал Идуна Парк".

Домакините откриха в 19-ата минута чрез Невен Суботич, който се пребори с бранителите на Хофенхайм след изпълнение на ъглов удар от Блашчиковски. Той успя да насочи топката с крак в далечния ъгъл на вратата на Бауман. Реакцията на гостите беше светкавична. 120 секунди по-късно равенството беше възстановено, след като оставеният непокрит Кевин Фоланд с левия крак прати топката силно по земята в долния ъгъл на вратата на Лангерак.

В 28-ата минута Хофенхайм стигна до пълен обрат чрез Роберто Фирмино, който спечели топката в единоборство с голмайстора за Борусия Суботич, излезе очи в очи с вратаря Лангерак и отблизо не сгреши. Окуражавани от трибуните на "Сигнал Идуна Парк", домакините се вдигнаха на щурм, но до края на полувремето не успяха да стигнат до изравнителен гол, въпреки че Шинджи Кагава имаше отлична възможност. В 57-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг изравни с глава след центриране във вратарското поле на включилият се в атаката защитник Ерик Дурм.

След гола двата тима заиграха предпазливо и в крайна сметка победител в редовното време не беше излъчен и се стигна до продължения. В 7-ата минута на първото продължение Хенрик Мхитарян беше изведен с далечен пас пред вратата, но не успя да отправи точен изстрел. До края на продължението домакините бяха по-активни, но атаките им бяха спирани пред наказателното поле.

Второто продължение започна по мечтан начин за Борусия. Влезлият като резерва ветеран Себастиан Кел изведе за втори път в мача тима от Дортмунд напред, след като се разписа с мощен удар с левия крак без подготовка от границата на наказателното поле. В 111-ата минута Борусия пропусна златен шанс да реши мача. Първо Кагава  с глава стреля право в тялото на Бауман, а при добавката Кевин Кампъл стреля неточно.

Борусия можеше да съжалява за този пропуск, ако Анди Бек беше успял да се възползва от грешка в отбраната на домакините в последната минута на продължението. В крайна сметка Хофенхайм не успя да стигне до изравняване и да прати мача в дузпи и така Борусия се класира на 1/2-финал и чака жребия, за да научи своя съперник. Волфсбург е другият отбор, осигурил си участие в 1/2-финалите. Карето ще допълнят победителите в срещите Арминия (Билефелд) – Борусия (Мьонхенгладбах) и