Хеттрик на Бентеке не стигна на Вила за победа в голово шоу с КПР (видео)

Отборите на Астън Вила и Куинс Парк Рейнджърс сътвориха страхотно голово шоу на стадион "Вила Парк" в Бирмингам. В изтеглен мач от 33-ия кръг на английската Висша лига двата отбора завършиха при резултат 3:3, като хеттрик за домакините направи белгийският нападател Кристиан Бентеке (10, 33, 83), а за гостите от Лондон точни бяха Мат Филипс (7), Клинт Хил (55) и Чарли Остин (78).

Головата фиеста започна още в 7-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Вила Боби Замора центрира към Мат Филипс и той с глава насочи топката в мрежата зад Брад Гузан. Отговорът на бирмингамци обаче дойде само три минути по-късно. Бентеке получи пас от Фабиан Делф, напредна в половината на КПР и стреля към вратата на Робърт Грийн. Топката се отклони от тялото на футболист на "обръчите" и попадна в мрежата.

В 33-ата минута футболистите на Тим Шърууд сътвориха пълен обрат в резултата. Те организираха светкавична контраатака, при която Габриел Агбонлахор намери с чудесен пас Бентеке, белгиецът по прекрасен начин финтира бранител на КПР и с лек, но премерен удар преодоля вратаря Роб Грийн, правейки резултата 2:1.

Десет минути след почивката "обръчите" изравниха резултата след гол на Клинт Хил. Защитникът изпрати топката в мрежата зад Гузан с глава след центриране от ъглов удар на Мат Филипс, който имаше участие и при трите попадения на тима си. В 78-ата минута гостите на свой ред сътвориха обрат, след като Чарли Остин се разписа за 2:3. Мат Филипс проби отлично отдясно, преодолявайки двама бранители на домакините и подаде на намриащия се в наказателното поле Остин. Нападателят овладя топката с първото си докосване, а с второто опъна мрежата зад Гузан.

Тимът на Крис Рамзи обаче не успя да удържи победата. В 83-ата минута душманинът на КПР тази вечер Бентеке вкара третия си гол в мача и изравни резултата, спасявайки тима си от поражение. Нападателят оформи хеттрика си с блестящо изпълнение на пряк свободен удар, като топката срещна гредата преди да се оплете в мрежата зад Грийн. Малко след това белгиецът можеше да вкара и четвърти гол, но не уцели вратата след хубава атака на Вила и срещата завърши без победител.

Астън Вила заема 16-а позиция в класирането с 29 точки и е на 3 пред Куинс Парк Рейнджърс, който е в зоната на изпадащите, намирайки се на 18-о място.