София Кар Моторспорт записа полпозишън и се представи обещаващо в пърия кръг от GP4

Въпреки малшансa и в двете състезания, представителите на София Кар Моторспорт се представиха достойно в първата надпревара от сезона на Европейските GT4 серии на 5 и 6 април в Ногаро, Франция

В състезанието през първия ден SIN R1 GT4, пилотиран от Хендрик Щил, стартира от първа позиция и до задължителното влизане в бокса устоя на силната конкуренция от страна Chevrolet Camaro GT4 и Aston Martin Vantage GT4. Пилотът на София Кар Моторспорт се бори до край, като зае шесто място в класирането. SIN R1 GT4, пилотиран от Григор Григоров и Ивайло Цонев не можа да финишира в първото състезание, поради техническа неизправност.

Във второто състезание Щил тръгна от трета позиция, но след като бе блъснат от  Mustang FR500C, в борба за второто място, отпадна от надпреварата. Девeта позиция зае другият автомобил SIN R1 GT4.

Поздравления заслужава и другият български пилот в надпреварата, Павел Лефтеров с  Lotus Evora GT4, който завърши на осмо място в първото и на шесто място във второто състезание.

Пилотите на София Кар Моторспорт натрупаха ценен опит в това първо състезание за отбора и автомобилите и въпреки всичко, късметът беше с тях. Те се завръщат здрави и готови да продължат подготовката си за следващото състезание на Зандвоорт, Холандия на 22-24 май.Състезанието беше изключително ценно за опознаването на автомобила, пистата и конкурентите и за постигането на все по-добри резултати в бъдеще, отбелязват от София Кар Моторспорт.

София Кар Моторспорт изказва своите огромни благодарности на мениджърите на тима, пилотите, механиците, организаторите от GT4 и многобройните почитатели, които ги подкрепяха непрестанно и очакваме и в бъдеще да работим все така ползотворно.