Нова грешна стъпка отдалечи Бербатов и Монако от титлата (видео)

Отборът на Монако не успя да победи гостуващия Монпелие в отложен мач от 25-ия кръг на френското първенство. Срещата на стадион "Луи II" в Монако завърши 0:0, като гостите пропуснаха дузпа в началото на второто полувреме, а българският нападател Димитър Бербатов започна на пейката на резервите за домакините. 34-годишният благоевградчанин все пак се появи в игра в 61-ата минута на мястото на Набил Дирар, но включването му не помогна на футболистите на Леонардо Жардим и те взеха само точка от мача. Това е второ поредно равенство за монегаските в Лига 1, след като на 3 април стигнаха само до 1:1 при домакинството си на Сент Етиен.

В 45-ата минута Лайвин Курзава изпрати топката в мрежата на Монпелие след центриране от фаул, но голът бе правилно отменен заради засада на защитника.

Шест минути след почивката реферът Саид Енжими отсъди спорна дузпа в полза на гостите от Монпелие. Набил Дирар посегна с ръце към включилия се в атаката Брайън Дабо, който падна доста лесно в наказателното поле, но съдията прецени, че има основание да посочи бялата точка. Лукас Бариос обаче изпълни по ужасен начин дузпата, стреляйки над вратата.

В 80-ата минута монегаските пропиляха златен шанс за гол. Бернардо Силва бе изпуснат от отбраната на гостите и получи отличен пас отдясно, но намиращият се в идеална голова позиция португалец не отправи достатъчно добър удар и вратарят Жофри Журдрен спаси.

В заключителните минути Монако не успя да се добере до победен гол и вече шансовете на тима да се пребори за титлата са нищожни. Бербатов и компания заемат четвърто място в класирането с 55 точки, а Монпелие е седми с 49. Лидер е Пари Сен Жермен с 62 точки, пред Лион с 61 и Олимпик Марсилия с 57.