Разгром за Локо Пд във Варна - Черно море на крачка от финал (видео)

Черно море разгроми с 5:1 Локомотив (Пловдив) в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България и по този начин почти си гарантира място на финала, където ще се изправи срещу победителя от двойката Лудогорец - Левски. Моряцте изиграха отличен двубой и напълно заслужено извоюваха повече от комфортната преднина преди реванша в Пловдив.

Головете за победителите реализираха Симеон Райков, Вилиян Бижев, Михаил Венков, Курьор и Бакари, а за гостите се разписа Мехди.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута след брилянтен гол на Симеон Райков. Крилото на моряците преодоля бранител на пловдивчани, напредна по лявото крило и след страхотен диагонален шут с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл на Теодор Скорчев.

В 25-ата минута домакините като по чудо не вкараха втори гол. Бижев се откъсна отляво и стреля опасно с десния крак, но Скорчев изби. Последва добавка, но бранител на Локо се хвърли самоотвержено пред топката и предотврати сигурно попадение.

Три минути по-късно смърфовете можеха да изравнят при първата създадена от тях опасна ситуация. Спас Делев овладя добре топката на гърди пред погледите на трима защитници в зелено-бяло и се озова на отлична позиция за стрелба, но шутът му от 17 метра мина високо над напречната греда.

В 33-ата минута моряците направиха нов сериозен пропуск. Вилиян Бижев бе изпуснат от централните бранители и излезе очи в очи с вратаря на смърфовете, но шутира покрай десния страничен стълб. Две минути по-късно пловдивчани извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Богомил Дяков се появи Здравко Илиев.

Така се стигна до 44-ата минута, в която Вилиян Бижев покачи на 2:0, реализирайки с бомбен шут извън наказателното поле.

Втората част започна с ново попадение във вратата на Локомотив. В 48-ата минута след центриране от корнер Бургхард отклони топката с глава към намиращия се на задната греда Михаил Венков, който без проблем вкара за 3:0.

Наказателната акция на варненци продължи и в 59-ата минута, когато Райков стреля от фаул, стражът на гостите Скорчев не се намеси по най-добрия начин и при добавката Курьор вкара четвърти гол за своя отбор.

Десет минути след този гол капитанът на пловдивчани Мартин Камбуров напусна игра за сметка на Де Врийзе. Секунди по-късно Мехди се разписа за Локо след шут по земя от границата на наказателното поле.

В 74-ата минута смърфовете бяха близо до второ опадение, но двама техни футболисти не успяха да отклонят топката след прострелно центриране на Димитров.

Само 120 секунди по-късно Черно море вкара за пети път. Райков се откъсна по лявото крило и центрира към резервата Бакари, който без забавяне простреля Скорчев за 5:1.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 5:1

1:0 Симеон Райков 3
2:0 Вилиян Бижев 44
3:0 Михаил Венков 48