Кузманов и Лазов се класираха за 1/4-финалите на двойки на турнир в Турция

Българите Димитър Кузманов и Александър Лазов се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в турския град Батман с награден фонд 42500 евро. Кузманов и Лазов победиха на старта представителите на домакините Анил Юксел и Баркън Ялджънкале с 6:3, 4:6, 17-15 за 83 минути. Двамата заработиха по 15 точки за световната ранглиста и по 270 евро от наградния фонд.

На четвъртфиналите българите ще играят срещу победителите от мача между Мирза Башич/Томаслав Бъркич (Босна и Херцеговина) и Шон Торнли (Великобритания)/Сакет Минени (Индия). На сингъл Александър Лазов отпадна в първия кръг след загуба от номер 3 в схемата Александър Недовесов (Казахстан) с 4:6, 5:7 за 1:38 час.

Димитър Кузманов ще изиграе утре своя двубой от първия кръг срещу участващия с "уайлд кард" Анил Юксел (Турция).