Кюмюрджиев получи предложение за нов договор след ценно попадение

Българският защитник Петър Кюмюрджиев донесе точката за своя отбор Керчем Аякс, който завърши 1:1 с Виктория Хотспърс в предпоследния 19-и кръг на Лигата на Гозо. Двата отбора са в директна битка за 3-ото място в крайното класиране, а разликата от 1 точка между тях се запази.

Победата щеше да даде предимство на Керчем, който в момента остава 4-и с 21 точки. Виктория Хотспърс има една повече на 3-ата позиция. В последния кръг Виктория Хотспърс ще играе с вече осигурилия си титлата Шаукия Тайгърс, а Керчем с Надур Йънгстърс.

Петър Кюмюрджиев откри резултата в 19-ата минута. След изпълнение на корнер, топката беше избита извън наказателното поле, където я Кюмюрджиев я посрещна с мощен удар и я прати под гредата за 1:0. Пет минути след началото на второто полувреме Кийт Бонело изравни за Виктория. До края на мача пред бившия защитник на Черноморец, Славия и Локомотив (Пловдив) се откри още една възможност, но вратарят Леонард Камилери изби над гредата удар от фаул.

Ръководството на Керчем Аякс предложи нов договор на Кюмюрджиев, като офертата е да остане за още един сезон като играещ помощник-треньор. Ако това стане, за 33-годишният бранител през есента ще започне четвърти сезон в този отбор. Още през първата година с Керчем той стана вицешампион на Гозо и спечели две от общо четирите купи.