Спартак (Плевен) без проблеми срещу Ботев (Луковит)

Лидерът на Северозападната В група – Спартак (Плевен) победи с 4:0 гостуващия Ботев (Луковит) в среща от 17-ия кръг на първенството. Домакините доминираха през цялото време, но пропуснаха да вкарат поне още толкова. По този показател се "отличи" голмайстърът на групата Стефан Христов, който профука четири стопроцентови положения.

Спартаковци откриха резултата още в 8-ата минута, когато Васил Шопов прокара топката между краката на луковитския страж Васил Тодоров за 1:0. В 34-ата капитанът Любомир Иванов изпълни прецизно фаул – 2:0. Гостите доиграха последните 39 минути с намален състав. В 51-ата минута Йоан Петков оспори решението на съдията Никола Атанасов и той му вдигна втори жълт и червен картон. Веднага след това ботевци заиграха по-открито и нападателно, но така и не сътвориха чиста голова ситуация. В 86-ата минута Стефан Христов все пак достигна до попадение, засичайки с глава центриране от корнер. Две минути по-късно по идентичен начин току-що влезлият Петър Стоянов фиксира крайното 4:0.