Валенсия остана под Атлетико след нулево дерби

Отборите на Валенсия и Виляреал направиха 0:0 в местен сблъсък от 29-ия кръг на Ла Лига. Зрителите на "Местайя" видяха постен двубой, като през първата част по-добрите положения бяха за гостите от "Ел Мадригал", а след почивката "лос че" бяха по-настойчиви в атака, но не достатъчно. С пропуснатата победа Валенсия загуби третата си позиция и изостава на точка от шампиона Атлетико Мадрид. Виляреалци са раположени стабилно на шестото място.

Пако Алкасер поведе "бяло-черната" атака на Нуно Санто при система 4-3-3 с флангови нападатели Софиан Фегули и Пабло Пиати. Марселино Гарсия Торал използваше любимата си 4-4-2, като Жерард Морено партнираше на Лусиано Вието в предни позиции.

Първите минути на двубоя бяха по-силни за гостите от "Ел Мадригал". В десетата Жонатан дос Сантос стреля от фаул директно в ръцете на Диего Алвеш. В 14-ата Морено потърси Вието, но аржентинецът не шутира достатъчно точно. В 16-ата реферът Мелеро Лопес пропусна явен фаул на Хави Фуего срещу Джоел Кембъл малко зад пеналта.

В 20-ата стражът на "прилепите" изби нов удар от фаул на Жона дос Сантос. В 24-ата Хосе Гая опита неуспешно удар от въздуха след отбит шут в тялото на Томас Пина. В 27-ата изстрелът на Жерард Морено не беше достатъчно силен, иначе беше насочен добре в десния ъгъл на Алвеш - вратарят улови. Минута по-късно Шкодран Мустафи не стреля точно след пас от крака на Пиати. До края на полувремето не се появи ново положение, като и тези до момента не бяха достатъчно чисти.

И след почивката публиката на "Местайя" скучаеше с оглед липсата на достатъчно интересни мигове пред двете врати. В 53-ата минута Алкасер и Даниел Парехо комбинираха, а "деветката" на домакините прати топката в аут. В 60-ата Николас Отаменди се намеси авторитетно след опасно центриране на Пина. В 70-ата минута Серхио Асенхо спаси "подводницата" след шут на Родриго Морено и опит за добавка на Алкасер.

Смените на двамата треньори не промениха особено играта на терена. Алваро Негредо и Джовани дос Сантос се появиха в атака. В 83-ата Негредо изпълни задна ножица, но Асенхо внимаваше. Минута по-късно Пабло Мусакио спря нов удар на "бяло-черния" номер 7. В 88-ата Парехо стреля над гредата от 20-метров фаул. В края на двубоя момчетата на Санто натиснаха, но опасен удар така и не беше отправен.

В предстоящия междинен кръг "лос бланкинегрос" гостуват на коравия Атлетик Билбао. Съставът на Марселино приема Еспаньол.