Елица Василева и Вакъфбанк без финал в ШЛ

Българската волейболна националка Елица Василева не успя да се класира за финала на Шампионската лига по волейбол за жени, след като ВакъфБанк загуби от истанбулския си съперник Еджзаджъбашъ ВитрА с 1:3 (22:25, 25:16, 22:25, 22:25) на полуфиналите на надпреварата в полския град Шчечин.

Василева започна като титулярка в първите два гейма, в третия не игра, а в четвъртия влизаше като резерва. Тя завърши със 7 точки, а най-резултатна за тима беше Милена Рашич с 20 точки. За победителките Джордън Ларсън-Бърбач завърши с 25 точки.

ВакъфБанк ще играе за бронзовите отличия срещу домакина на финалната четворка Хемик Полис, който загуби в другия полуфинал от италианския Бусто Арсидзио с 0:3 (21:25, 25:27, 21:25).